Nodarbības kopsavilkums par runas attīstību sagatavošanas skolas grupā "ziemojošie putni". Vides izglītības un runas attīstības integrētās nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupā par tēmu “Mūsu novada ziemojošie putni”

Mērķis: visaptverošs harmoniska attīstība personība, runas un prāta īpašību attīstība atbilstoši bērnu vecumam, sagatavošana skolai.

Apgabals "Izziņa"

1. Priekšstatu par ziemojošiem putniem paplašināšana un sistematizēšana;
Nostiprinot spēju atšķirt pēc izskats un nosauc tos.
2. Uzlabot spēju orientēties telpā (saprast terminus "pa kreisi", "pa labi", "apakšā", "augšpusē", prievārdus "pēc", "pirms", "virs", "zem", "starp", "no").
3. Attīstīt spēju salīdzināt dažādi putni, izceļot kopīgās un atšķirības.

Komunikācijas zona

1. Bērnu runas kā saziņas līdzekļa pilnveidošana
2. Vārdnīcas par tēmu “Ziemojošie putni” paplašināšana, precizēšana un aktivizēšana.
3. Turpināt pilnveidot spēju uzrakstīt aprakstošu stāstu par noteiktu tēmu.
4. Mācīšanās veidot teikumus ar opozīciju nozīmi (a).
5. Daudzskaitļa lietvārdu lietošana runā.
6. Īpašības vārdu praktiskais lietojums, to saskaņošana dzimumā un skaitā.

Veselības zona

1. Vispārējo motoriku attīstīšana. Intereses par āra spēlēm un fizisko aktivitāšu vajadzību attīstīšana.
2. Attīstība smalkās motorikas rokas
3. Vizuālās uztveres attīstība.

Izglītības joma "Darbaspēks"

1. Bērnu izpratnes paplašināšana par pieaugušo darbu.
2. Bērnu priekšstatu vispārināšana par ornitologa profesiju.

Joma "Socializācija"

1. Stiprināt spēju uzņemties dažādas lomas atbilstoši spēles sižetam.
2. Attīstīt inteliģenci un spēju patstāvīgi risināt doto problēmu didaktiskā spēlē.

Apgabals "Mākslinieciskā jaunrade"

Paplašiniet materiālu klāstu, ko bērni var izmantot zīmēšanā, lai radītu izteiksmīgu attēlu (krāsaini zīmuļi, vaska krītiņi, pasteļi).

Mūzikas zona

Turpināt attīstīt skaņas uztveres prasmes un bagātināt bērnu pieredzi.

Aprīkojums un materiāli:

Priekšmeta attēli, kuros attēloti ziemojoši putni.
Emblēmas (āra spēlēm).
Diagramma ar attēliem un putnu nosaukumiem.
Ieraksts "Putnu balsis".
Ziemojošo putnu kontūra attēls.
Whatman. (Ziemojošo putnu “Pase”).
Krāsainie zīmuļi, vaska krītiņi.
D/ spēle “Spalvas”.
Ziemojošo putnu attēls “Prezentācijas” formātā.
Klēpjdators.

Priekšdarbi:

1. Apskatiet ilustrācijas ar bērniem, atcerieties viņu vārdus, raksturlielumus ārējās pazīmes(aste, knābis, spalvu krāsa, izmērs), par putnu kopšanu ziemā.
2. Sarunas ar bērniem, vērojot un barojot putnus pastaigā.
3. Enciklopēdiskās un daiļliteratūras lasīšana.
4. Dzejoļu iegaumēšana par putniem.
5. Ievads ornitologa profesijā.
6. Bērnu darbnīca: ziemojošu putnu zīmēšana un veidošana.

Kopīgu pasākumu organizēšanas formas

1. Novērošana.
2. Saruna.
3. Daiļliteratūras un enciklopēdiskās literatūras lasīšana.
4. Spēles metode.
5. Zīmējums.

GCD vadīšana:

1. Laika organizēšana.

Bērni ienāk zālē. Mūzikas skaņas (dažādu putnu triļļi).

Puiši, iedomāsimies, ka šodien atnācām uz parku, apkārt ir koki un dzirdam balsis?

Vai vēlaties klausīties, kā viņi dzied?

Jūs jau zināt, ka ir cilvēki, kas pēta putnus. Kurš atceras šīs profesijas nosaukumu? Vai vēlaties spēlēt ornitologu? Esam parkā, šeit ir daudz putnu. Vai tu dzirdi viņu balsis?

1. “Atrodi putnu”

Ornitoloģijas zinātnieki var uzminēt, kāds putns tas ir, pēc tā izskata un paradumu apraksta. Un vai tu vari?

2. Spēle “Uzmini mīklas”. Mīklu minēšana.

Apsēdieties uz "soliņa". Es jums pastāstīšu mīklas, un, ja uzminēsit pareizi, atbildes parādīsies.

Bērni min mīklas, tad parādās klēpjdators ar ziemojošu putnu attēliem (ko bērni uzminēja).

Viņš ir ģērbies darbam
Ērts, vienkāršs, gudrs,
Viņam ir sarkana berete
Un krāsains kombinezons
(Dzenis)

Krūtis gaišāka par rītausmu
PVO? (Pie vērša)

Uzminiet, kāds putns
Lēc pa taku
It kā viņš nebaidītos no kaķiem -
Savāc drupatas
Un tad uzlec uz zara
Un tvīto: "Chick-chip"
(Zvirbulis)

Kā lapsa starp dzīvniekiem,
Šis putns ir gudrākais no visiem.
Viņa lec netālu no mājas
Kā viņu sauc? (vārna)

Tagad klausieties citu mīklu.

Šis putns ir ziemojošs putns. Viņas galva un spārni ir melni. Aste arī melna, bet ar ļoti skaistu zaļganu nokrāsu, gara un taisna kā bulta. Un sānos spalvas ir pilnīgi baltas. Tāpēc šo putnu sauca par balto pusi. (varva)

Mēs runājām par putniem, barojām tos, zīmējām un veidojām tos, jūs par tiem daudz uzzinājāt. Un jūs varat izveidot savas mīklas. Vai vēlaties izmēģināt?

Bērni raksta stāstu, aprakstot citus putnus (pūci, balodi, zīlīti).

2. Parādās putnu krustnagliņa un vērša attēls.

Paskaties uz šiem putniem. Šis ir vēršu vīrs. Vērsis ir putns, kas pie mums lido no ziemeļu meža. Pie mums ierodas ar pirmo salnu parādīšanos. Un pavasarī tas lido atpakaļ uz saviem ziemeļu mežiem. Viņas krūtis ir sarkanas, aste, spārnu gali un galva ir tumši zili, ar baltu svītru uz spārniem. Vērsis barojas ar augu sēklām un pīlādžu ogām.

Un šis putns ir krustknābis. Viss Klesta ķermenis ir sarkans. Tikai spārni melns un balts. Šis putns barojas ar egļu sēklām un priežu čiekuri, tāpēc tā knābis ir veidots šādi: augšējā daļa izliekts uz augšu un Apakšējā daļa- uz leju. Crossbill audzē putnus ziemā. Lai barotu savus cāļus ar čiekuru sēklām.

3. Spēle "Atrodi atšķirības".

Varu ieteikt uzspēlēt interesanta spēle. Paskatieties uz šiem putniem vēlreiz. Ornitologi savos darbos bieži salīdzina putnus. Un jūs varat atrast atšķirības. Uzspēlējam?

Vēršai ir tikai sarkana krūtis, savukārt krustnagliņam viss ķermenis ir sarkans.

Vērša spārni ir tumši - zilā krāsā, un krustknābis ir melnbalts.

Vērsis barojas ar pīlādžu ogām, bet krustknābis – ar egļu un priežu čiekuru sēklām.

Vērša cāļus izperē pavasarī, bet krustknābis – ziemā.

5. Spēle "Kas ir uzmanīgs." Diagramma, kurā attēloti ziemojoši putni.

Uzmanīgi apskatiet diagrammu.

Es domāju par putniem, kas nāk pēc... (bulžubs)

Kas tas ir? Pirms…? Pa labi no...? Pa kreisi no…? Virs...? Zemāk zem...? Starp... Un tagad jūs.

Mēs esam paveikuši labu darbu, un tagad jūs varat atpūsties un spēlēties parkā.

6. Āra spēle “Atrodi pāri”.

Katrs bērns iegūst pie drēbēm pielīmētu putna attēlu. Mūzika Skan "Putnu dziesmas". Bērni “lido” pa “parku”, kad mūzika beidzas, visi meklē sev palīgu (spēli atkārto 2 reizes).

Es zinu spēli ar nosaukumu “Atrast pāri”. Vai gribi, lai es tevi mācu? Katrs no jums pārvērtīsies par putnu un atradīs sev dzīvesbiedru.

7. Spēle “Viens-daudz” – skatīt iepriekšējo uzdevumu. Bērni stāv pa pāriem (spēlē “Atrodi pāri”) logopēds jautā:

Kādi putni jūs esat? (bulžubītes).

Viens ir bullfinks, un daudzi ir...

Vispirms veidojam daudzskaitlis uz emblēmām attēlotie putni un tad pārējie.

8. D/i “Kam spalvas”.

Skatieties puiši, ko es atradu.

Kas, jūsuprāt, tas ir? (putnu spalvas)

Putni tik ļoti steidzās tikt pie mums, ka nometuši spalvas. Savācam tās un paskatīsimies, kam mums spalvas. Ornitologi var noteikt, kuram putnam spalva pieder, mēģināsim.

Bērni atrod spalvas un stāv ar tām zem vēlamā putna.

Kura spalva šī ir? (vēnai, vārna, balodis utt.)

Ornitologi savā darbā veido putnu skices vai fotografē tos. Šodien izkrāsosim ziemojošos putnus, pievērsīsim uzmanību apspalvojuma krāsai. Izvēlies, kuru ziemojošo putnu krāsosi. (Bērni sēž pie sagatavotā galda).

9. Smalkās motorikas attīstīšana “Putnu krāsošana”. Krāsošanas laikā atskan mūzika “Putnu balsis” (krustbulis, zvirbulis, vērša, vārna). Beigās bērni nosauc, kuru putnu uzgleznojuši.

10. “Ziemojošo putnu pase”.

Kad ornitologi beidz pētīt šos putnus, viņi raksta rakstu, darbu vai grāmatu, un šodien mēs pabeigsim aizpildīt ziemojošo putnu pasi.

Pazudušos, bērnu apgleznotos putnus piestiprinām pie vatmana papīra loksnes. Whatman papīrs ir iepriekš apzīmēts ar “ziemojošiem putniem”, un tajā ir parādīta diagramma aprakstoša stāsta sastādīšanai. (Vārds, ķermeņa daļas, krāsa, kur viņi dzīvo, ko viņi ēd).

Apskatiet mūsu iegūto ziemojošo putnu pasi. Ko mēs no tā varam mācīties?

Kādi putni?
Kā sauc.
Ķermeņa daļas.
Izveidojiet stāstu...

Kā grupa parakstīsim putnu vārdus.


Mērķis: Zināšanu nostiprināšana par putniem, kas ziemo mūsu apkārtnē.

Apmācības un attīstības uzdevumi:

Apgabals "Izziņa"
1. Nostiprināt un paplašināt zināšanas par ziemojošiem putniem;
Nostiprinot spēju atšķirt pēc izskata un nosaukt tos.

Komunikācijas zona
1. Bērnu runas kā saziņas līdzekļa pilnveidošana.
2. Vārdnīcas par tēmu “Ziemojošie putni” paplašināšana, precizēšana un aktivizēšana.
3. Mācīt spēju risināt mīklas un attīstīt tēlaino domāšanu.

Veselības zona
1. Vispārējo motoriku attīstīšana. Intereses par āra spēlēm un fizisko aktivitāšu vajadzību attīstīšana.
2.Roku smalko motoriku attīstīšana.
3. Vizuālās uztveres attīstība.

Joma "Socializācija"
Attīstīt inteliģenci un spēju patstāvīgi atrisināt doto problēmu didaktiskā spēlē.

Izglītības uzdevumi:
Audzināt mīlestību un uzmanīga attieksme putniem, vēlme tiem palīdzēt ziemas apstākļos.

Aprīkojums un materiāli:
Priekšmeta attēli, kuros attēloti ziemojoši putni.
Ziemojošo putnu attēls "Prezentācijas" formātā.
Multivides ekrāns un projektors.
Padevējs.
Stāsta teksts, mīklas.
Bļodas ar dažādi veidi putnu barība /sēklas, graudaugi, maizes drupatas, speķa gabali/.
Dažādu putnu bildes-puzles.

Priekšdarbi:
1. Kopā ar bērniem aplūkojiet ilustrācijas, atcerieties viņu vārdus, raksturīgās ārējās pazīmes (aste, knābis, spalvu krāsa, izmērs), kā arī par putnu kopšanu ziemā.
2. Sarunas
3. Enciklopēdiskās un daiļliteratūras lasīšana.
4. Bērnu darbnīca: ziemojošu putnu zīmēšana un veidošana.

Kopīgu pasākumu organizēšanas formas
1. Novērošana.
2. Saruna.
3. Daiļliteratūras un enciklopēdiskās literatūras lasīšana.
4. Spēles metode.
5. Zīmējums.

Plānotais rezultāts: aktīva bērnu līdzdalība, spēja formulēt atbildes uz skolotāja jautājumiem, dialogiskas runas meistarība, draudzīga izpausme kolektīvās darbības procesā.

NODARBĪBAS PROGRESS:

Laika organizēšana.
Mēs piecēlāmies. Viens otram
pagrieza sejas.
Viņi sarokojās un pasmaidīja.
Apskausim savus draugus!
Nu, vai esat gatavs spēlēt?
Bērni: Jā, esam gatavi.
Pedagogs: Labi darīti, puiši, mēs visi viens otram devām daļiņu labestības.
(2. slaids)
IN.:Šodien atnāca interesanta paciņa. Uzminiet, kurš to mums atsūtīja?
Viņa dzīvo multfilmā...
ceriņu krāsa,
ļoti patīk gatavot
nav labākas saimnieces.
Viņam patīk slēpot,
Sniedz padomus draugiem
Un tāpat kā viņiem viss ir apaļš...
iemācījies? Gaidu atbildes!
Bērni uzmin /Sovunya/ (3. slaids)

IN.: Labi darīts, jūs uzminējāt pareizi. Paskatīsimies, ko Sovunya mums ir sagatavojusi. Izrādās, ka arī šeit ir vēstule.
Vēstule no Sovunya.
Sveiki puiši! Es zinu, ka tu ļoti mīli putnus un daudz par tiem zini. Esmu to jums sagatavojis interesantas mīklas, mēles mežģījumi, stāsts un spēles. Vai vēlaties viņus satikt? Ja tev viss patīk, tad priecāšos arī par tevi. Ar cieņu. Sovunya.
IN: Puiši, iepakojumā ir kas cits!
(Izņemiet no sūtījuma aploksni ar mīklām)
IN:Šeit ir dažas interesantas mīklas par putniem. Uzminēsim tos.
IN: Klausīties uzmanīgi:
1. Mēs atšķiras pēc krāsas, jūs satiksit mūs ziemā un vasarā,
Ja plivināsim spārnus, būsim zilajās debesīs,
Mēs varam čivināt, kurkstēt, dziedāt un kūkot.
Pabaro mūs ziemā. Bērni, kas mēs esam? Nosauciet to. /Putni/ (4. slaids)
2. Es visu dienu ķeru kukaiņus, ēdu tārpus,
Es nelidoju uz siltu reģionu, es dzīvoju šeit zem jumta.
Čika - čivināt! un neesiet kautrīgi! Esmu pieredzējis... /zvirbulis/ (5. slaids)
3. Krakšķēja jau no paša rīta: “Pareizi! Ejam!" Cik ir pulkstenis?
Viņa ir tāda apgrūtinājums. Kad plīst… /Magpie/ (6. slaids)
4. Ap lielas priedes stumbru sniegā redzami čiekuri.
Šeit, pie smēdes, veiklie... daudz pūlējās. /Dzenis/ (7. slaids)
5. Kā lapsa starp dzīvniekiem, šis putns ir visviltīgākais.
Viņa lec pie mājas, un viņas vārds ir... /Vārna/ (8. slaids)
IN: Labi padarīts! Mēs ar tiem labi tikām galā.
IN: Kurš var pateikt, kādās divās grupās šeit dzīvojošie putni iedalās? /ziemojošie un migrējošie/. Tagad es jums tos parādīšu, un jūs man pastāstiet, kā tos sauc.
Slaidrāde vēršu vīle (9. slaids)
Crossbill (slaids Nr. 10)
Waxwing (slaids Nr. 11)
Zīle (12. slaids)
IN.: Tev izdevās lieliski.
IN: Puiši, atcerēsimies dzejoļus par putniem. Kas grib un var viņiem pastāstīt.
/Bērni lasa dzeju/
Zvirbuļi ir rotaļīgi,
Kā vientuļi bērni,
Saspiedies pie loga.
Mazie putni ir auksti,
Izsalcis, noguris,
Un viņi saspiežas ciešāk.
S. Jeseņins

Šeit uz žoga sēž vārna.
Visi šķūņi jau sen ir aizslēgti.
Visas karavānas ir pagājušas, visi rati ir garām,
Ir pienācis laiks sliktiem laikapstākļiem.
Viņa rosās uz žoga -
Bēda viņai, patiesa bēda!
Galu galā vārnai nav graudu
Un pret aukstumu nav aizsardzības.
N. Rubcovs

Veiklā zīlīte lēkā,
Viņa nevar mierīgi nosēdēt.
Lēc-lec, lec-lec,
Vērpta kā tops.
A. Barto

Ātri beigties
Paskaties uz vēršiem!
Esam ieradušies, esam ieradušies!
Ganāmpulku sagaidīja sniega vētras,
Un Frost the Red Nose
Viņš viņiem atnesa pīlādžus.
A. Prokofjevs

IN.: Tu labi lasi dzeju. Ir pienācis laiks nedaudz paspēlēties.
/fizkultūras minūte/
Te uz zariem skaties /4 aplaudē sānos un ceļos/
Bulvīši sarkanos T-kreklos /4 galva noliekta uz sāniem/
Pūka spalvas /vicināja rokas/
Gozējamies saulītē, /aplaudē sānos/
Viņi pagriež galvas, /pagriež galvu/
Viņi vēlas aizlidot. Čau! Čau! /bērni izklīst pa grupu/

IN: Ak, puiši, paciņā ir vēl viena aploksne. Paskatīsimies, kas tajā ir. Šeit interesants stāsts kas notika ar Mašu un Vitju. Vai vēlaties klausīties? (Jā)

Ziemā Maša un Vitja staigāja pa parku. Sniegā puiši ieraudzīja salstošu zvirbuli. Maša paņēma putnu rokās un sāka to sildīt ar elpu. Puiši nolēma zvirbuli glābt. Viņi ielika putnu dūrainā un steidzās mājās. Mājās zvirbulis sasildījās un sāka knābāt sēklas. Vakarā Vitja uztaisīja padevēju. Nākamajā dienā puiši izlaida zvirbuli savvaļā, bet parka bērzā piekāra putnu barotavu. Katru dienu bērni uz barotavu nesa maizes drupatas un sēklas. Tā puiši palīdzēja putniem pārdzīvot bargo ziemu.
– Vai jums patika stāsts? (Jā)
– Kā sauca meiteni un zēnu? (Maša un Vitja)
- Kuru viņi atrada? (zvirbulis)
- kā viņi palīdzēja zvirbulim? (ieliku to dūraiņā un aiznesa mājās)
- Ko izdarīja Vitja (padevējs)
-Kāpēc putniem ir vajadzīga barotava? (putniem ēst)
– Sakiet, kas patiesībā ir visbriesmīgākais putniem, ir bads vai aukstums? (bads)
– Protams, puiši, izsalkums ir šausmīgs, jo putnus silda spalvas, un zem sniega putniem ir grūti atrast barību.
– Kā jūs domājat, ko puiši izdarīja? labs darbs? (Jā)

IN.: Puiši, Sovuņa jautā, vai jūs zināt, kas ir mēles mežģījumi. Vai jūs zināt, kā tos izrunāt?

Vārna palaida garām vārnu.

Dzeķis uzsēdās uz nūjas, nūja atsitās pret žagaru.

četrdesmit četrdesmit collas īstermiņaēda sieru.

IN.: Puiši, izrādās, ka mēs daudz zinām par putniem: lasījām grāmatas, zīmējām, skatījāmies pastaigās, iegaumējām dzejoļus.
Un tagad es aicinu jūs spēlēt spēli “Ceturtais ritenis”. Es nosaukšu putnu grupu, un jūs uzminiet, kurš no tiem ir dīvainākais.
Klausīties uzmanīgi:
Zvirbulis, zīle, bezdelīga, balodis; (slaids nr. 16, 17)
Vērsis, zoss, varene, vārna; (slaids nr. 18, 19)
Krustknābis, cīrulis, vērša zvirbulis, zvirbulis; (slaids Nr. 20,21)

IN: Bērni šodien mēs daudz runājām par putniem. Un kurš var man pateikt, ar ko tie atšķiras no dzīvniekiem (22. slaids)

IN: Kurš vēl vēlas ieskatīties iepakojumā? Šeit ir spēle "Salieciet veselu no atsevišķām daļām". Sovunya piedāvā putnu salikt no detaļām.
Uz galda ir izgrieztas gleznas ar putniem. Puišiem tie ir jāsavāc.

IN: Tev izdevās lieliski. Paskatieties, cik priecīgs par jums ir mūsu viesis - Sovunya.
(23. slaids)

IN: Puiši, iepakojumā ir vēl kaut kas.
/izņem bļodas ar putnu barību/

IN: Kas tas ir? Kam tas var būt noderīgs? Kuriem putniem varētu patikt šī barība? Kā mēs varam izmantot šo dāvanu no Sovunya? (Slaids Nr. 24)
/bērni atbild, apsver, salīdzina/

IN: Jums bija taisnība, sakot, ka mēs varam ārstēt putnus.
Puiši, paskaties, kas tas ir? Un kurš to uztaisīja? Tāpēc mēs tajā iebērsim barību un pacienāsim putnus mūsu vietnē.

IN: Vai jums patika Sovunya telpas?
Atcerēsimies ziemojošo putnu vārdus.
Un kā cilvēki var viņiem palīdzēt aukstumā?

IN: Un tagad bērni
Mēs piecēlāmies. Viņi pagriezās viens pret otru un pasmaidīja.
Labo roku iedeva, kreiso paspieda
Un viņi teica beigās
Jūs viens otram esat "labi darīts".

Jeļena Pokatilova
Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums sagatavošanas grupa"Ziemojošie putni"

Nodarbības par runas attīstību sagatavošanas grupā kopsavilkums"piliens"

par tēmu: « Ziemojošie putni» .

Nodarbība sagatavota un vadīta

Programmas saturs: Nostiprināt bērnu zināšanas par ziemojošie putni, viņu dzīves apstākļi, cilvēka loma dzīvē ziemojošie putni. Iemācieties izcelt un nosaukt specifiskas īpatnības izskats.

Vingrinājums izglītībā salikti īpašības vārdi, saskaņojot tos ar lietvārdiem vīriešu un sieviešu dzimšana, darbības vārdi no onomatopoēzes. Attīstīt domāšana - spēja salīdzināt, izcelt, vispārināt. Veicināt laipnu un gādīgu attieksmi pret dzīvo dabu, mīlestību pret putni, vēlme viņiem palīdzēt. Izveidojiet labvēlīgu, draudzīgu atmosfēru klasē.

Vārdu krājuma darbs: lietvārdi - bullfinch, zīle, barība, sēklas, graudi; īpašības vārdi - dzeltenbrūni, sarkanbrūni, baltspārni, melnspārni, zilspārni, garastes, lieli, mazi; darbības vārdi - ķērkst, čīkst, čīkst, čirkst.

Iepriekšējais darbs: skatoties uz gleznām, grāmatām, pastkartēm, ilustrācijām, kas attēlo putni, lasot stāstus par putni, uzdodot mīklas, rakstot aprakstošus stāstus no attēliem, veidojot barotavas par putni, barošana putni, novērojumi par putni.

Aprīkojums: gleznas, kas attēlo ziemojošie putni, divi identiski maisiņi no plāna auduma pildīti ar dažādu augu graudiem, paplāte, trauki ar rīsu un prosas graudiem

Literatūra:

1. M. A. Vasiļjeva, V. V. Gerbova, T. S. Komarova. “Programma bērnu audzināšanai un izglītošanai bērnudārzs» . Maskava, "Mozaīkas sintēze", 2005. gads

2. L. G. Seļihova “Integrēts klases. Iepazans ar dabu un runas attīstība" Izdevniecība "Mozaīkas sintēze", 2005. gads

3. L. G. Gorkova, A. V. Kočergina, L. A. Obuhova. "Scenāriji klases par pirmsskolas vecuma bērnu vides izglītību." "WACO" Maskava, 2005

Nodarbības gaita

Nodarbības gaita:

1. Pedagogs: Puiši, šorīt, kad es iegāju grupai, uz nedaudz atvērta loga sēž varene, ar aploksni knābī. Atvērsim? Interesanti, kas ir šajā aploksnē? (Skolotājs atver aploksni, kurā ir mīklas). Vai jūs zināt, kā atrisināt mīklas, pārbaudīsim tagad? (Skolotājs uzdod mīklas). Uzminot, uz tāfeles tiek izliktas ilustrācijas putni.

1. Pelēkā spalvu kažokā

Un aukstā laikā viņš ir varonis

Zvaniet viņam ātri

Kurš tur lēkā? (zvirbulis).

2. Mugura ir zaļgana

Vēders ir dzeltenīgs,

Maza melna cepure,

Un šalles sloksne, (zīle)

3. Krūtis gaišāka par rītausmu

PVO? (Pie vērša.)

4. Kā lapsa starp dzīvniekiem,

Šis putns ir gudrākais no visiem.

Paslēpies zaļajos kroņos.

Un viņas vārds ir. (vārna)

5. Pēc dienas apciemos visus

Es iznīcināšu visu, ko zinu (varva)

Audzinātāja: Labi padarīts! Jūs pareizi uzminējāt mīklas.

Audzinātāja: Puiši, kā tos var nosaukt vienā vārdā? putni?

Bērni: Ziemošana.

Audzinātāja: Kāpēc viņus sauc ziemošana?

Bērni: Tā kā viņi nelido uz dienvidiem, viņi paliek ziemot mūsu reģionā.

Audzinātāja: Puiši, uzmanīgi apskatiet, kas tiem ir kopīgs putni?

Bērni: Ķermenis, spārni, knābis, spalvas, ķepas, aste.

Audzinātāja: Labi padarīts. Kā viņi atšķiras?

Bērni: Izmērs, apspalvojuma krāsa, knābja forma.

Audzinātāja: Puiši, kā jums iet? putni ziemā?

Bērni: Ir grūti, izsalcis un auksts.

Audzinātāja: Kāpēc?

Bērni: Sniegs klāja zemi, graudus nevarēja atrast.

Audzinātāja: Tieši tā, tāpēc putni Viņi lido tuvāk mūsu mājām un lūdz mums palīdzību. Kā un kā mēs varam palīdzēt? putni ziemā?

Bērni:Pabarojiet tos.

Audzinātāja: Ko cilvēki baro putni?

Bērni: Sēklas, graudaugi, drupatas, speķis.

Audzinātāja: Puiši, es jums tagad parādīšu prosu un rīsus. Apraksti man tos.

Bērni: Prosa ir maza un dzeltena, un rīsi ir lieli un balti.

Audzinātāja: Tagad mēs spēlēsim spēli "Uzmini pēc taustes".Paņem somu rokās, tajās ieber ēdienu putni. Pieskaroties nosakiet, kāda veida pārtika jums ir jūsu somās?

Katja, pastāsti man, kas ir tavā somā? (Es intervēju vēl 2-3 bērnus).

Un tagad atraisīt maisiņu un pārbaudiet, vai esat to pareizi identificējis.

Bērni atraisīt somas un zvanīt kas tajos ir.

Audzinātāja: Novietojiet visus maisiņus uz paplātes. Labi darīts, jūs smagi strādājāt un, iespējams, esat noguris, atpūtīsimies visi kopā.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Rokas paceltas un vicinātas -

Tie ir koki mežā.

Elkoņi saliekti, rokas kratītas -

Vējš aizpūš rasu.

Pamāsim ar rokām gludi -

Tas ir mums putni lido.

Mēs jums parādīsim, kā viņi apsēžas.

Mēs atlocīsim spārnus atpakaļ.

V. – Puiši, sakiet, ja varnei ir balta puse, kāda tā ir?

Baltas malas.

V. - Ja zīlei ir dzeltena krūtis, kāda tā ir?

Dzeltenkrūtis.

V. - Ja vēršam ir sarkana krūtis, kāda tā ir?

Sarkanbrūns.

V. - Ja vārnai ir melns spārns, kā tas ir?

Kar - kar.

V. - Nu ko viņa dara?

Zils - zils - zils.

V. - Ko viņa dara?

Čips-čivināt.

V. - Ko viņš dara?

Čauki.

Audzinātāja:Un nākamajā uzdevumā, puiši, varene lūdz izlabot kļūdas teikumos.

Melnā vārna ir melnā vārna.

Varne sēdēja uz žoga...

Vārna čivināja saulē...

Vērsis knābīja maizi...

Audzinātāja: Puiši, tagad uzmanīgi klausieties īsu stāstu par vēršu un atbildiet uz jautājumiem.

Zini, daudzi putni līdz ar aukstā laika iestāšanos tie lido uz dienvidiem. Un ir arī tādi, kas pie mums brauc tikai ziemā. Un viņus sauc "bulžubītes", jo tie parādās ar sniegu. Bulžus ir viegli pamanīt. Viņu sarkanās krūtis, zilganpelēkās muguras, melni samta cepures un spārni ir skaidri redzami uz baltā sniega.

Pēc Yu Dmitrijeva teiktā

Jautājumi:

1. Kā izskatās vērši.

2. Kad mūsu apkārtnē parādās vērši?

3. Kādi vēl? jūs zināt ziemojošos putnus?

Audzinātāja: Labi padarīts. Puiši, Magpie jums ir sagatavojis vēl vienu uzdevumu. Aploksnēs, kas atrodas uz jūsu rakstāmgaldiem, ir izgriezti attēli, kas attēlo putni. Jums tie ir jāsavāc un jānosauc, kurš no tiem jums ir putns.

Audzinātāja:Cik jūs esat lielisks puisis, jūs visi tikāt galā ar uzdevumu.

Apakšējā līnija. Bērnu aktivitāšu novērtējums.

Par kuru putni Vai mēs šodien ar tevi runājām? (PAR ziemošana.)

Kuras tu atceries ziemojošos putnus, nosauciet to.

Kā cilvēkiem vajadzētu palīdzēt? putni? Kāpēc? (veidot putnu mājas, barotavas, barot).

Publikācijas par šo tēmu:

"Ziemojošie un gājputni." Nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupai Nodarbības piezīmes par kognitīvā attīstība pirmsskolas grupā. Tēma: “Ziemošana un gājputni" Izglītības mērķi:.

“Ziemojošie putni” mēs piedāvājam jūsu uzmanību tieši konspektam izglītojošas aktivitātes“Ziemojošie putni” ar vidusskolas bērniem.

Mērķis. Sakarīgas runas attīstība. Uzdevumi. 1. Nostiprināt bērnu priekšstatus par putniem, kas ziemo (raksturīgās ārējās pazīmes, dzīves pazīmes.

Izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums runas attīstībai vecākajā grupā “Ziemojošie putni” Programmas mērķi: Nostiprināt bērnos zināšanas par ziemojošiem putniem, prasmi veidot deminutīvās formas. Iemācieties rakstīt aprakstošas ​​esejas.

Atvērt logopēdijas sesija sagatavošanas grupā

par tēmu “Ziemojošie putni”.

Korekcijas izglītības uzdevumi: Vārdu krājuma paplašināšana par tēmu “Ziemojošie putni”; kognitīvo interešu aktivizēšana; attīstīt spēju saskaņot ciparus ar lietvārdiem; Attīstīt spēju sniegt pilnīgas atbildes uz jautājumiem;

Koriģējošie un attīstošie uzdevumi: Vizuālās uzmanības un uztveres attīstība, runas uzklausīšana un fonēmiskā uztvere, atmiņa, smalkā un rupjā motorika, elpošana un pareiza runas izelpa, runas koordinācija ar kustību;

Koriģējošie un izglītojošie uzdevumi: Veicināt bērnu izziņas intereses veidošanos par putnu dzīvi; veicināt cieņu pret dabu un rūpes par putniem; Sadarbības prasmju veidošana, savstarpēja sapratne, laba griba, neatkarība, iniciatīva, atbildība.

Nodarbības gaita

es. Laika organizēšana

Logopēds tiekas ar bērniem un aicina katru uzņemt vienu priekšmeta attēlu.

– Paskaties un nosauc, kurš ir redzams attēlā.

– Kā vienā vārdā var nosaukt tos, kas attēloti attēlos? (Ziemojošie putni)

II. Nodarbības tēmas izziņošana

– Kā sauc putnus, kas paliek ziemošanai? (Ziemošana)

– Kurš uzminēja, par ko mēs stundā runāsim?

– Šodien mēs runāsim par ziemojošiem putniem.

Šeit un radīja troksni Zelta rudens, koku vainagi ir retināti. Viņi nometa savu krāsaino zaļumu tērpu. Septembris apņēma krītošas ​​lapas, oktobris bija trokšņains ar lietu, novembris mūs sagaidīja ar pirmajām salnām.

Ziemas mežs ir skumjš.

Kurš slēpa noslēpumus zem sniega?

Kāpēc upe klusē?

Vai neskan putnu dziesma?

Kāpēc, jūsuprāt, mežā ir tik kluss? (Putni nedzied.)

Kāpēc putni nedzied? (Lido prom uz siltākiem apgabaliem.)

Puiši, es te redzu putnus (slaids), kas nozīmē, ka ne visi putni ir aizlidojuši.

Spēle "Binoklis"

Bērni skatās caur binokli un atbild uz jautājumu: "Kur jūs tagad varat redzēt putnus?" (uz jumta, sniegā, uz žoga, barotavā, pie mājas). Kā sauc šos putnus? (ziemošana).

Tiek spēlēta spēle “Putnu koncerts”.

Katrai trīs bērnu grupai tiek dots putna vārds un korī jāparāda, kā šie putni dzied:
Zvirbulis: čivināt-čivināt

Zīle – ting-ting

Vārna: caw caw

Magpie: strr-strr

Bullfinch: du-du-du

Dzenis: drrr-drrr

Crossbill: tsok-tsok-tsok

Vaska spārns: tyur – tyur – tyr

III. Zināšanu nostiprināšana

D/i "Salieciet putnu"

Uz jūsu galdiem ir izgriezti attēli, kuros attēloti ziemojoši putni.

Kā mēs zinām, kādi putni ir šajos attēlos? Savāc attēlus un atpazīsi savu putnu.

Puiši, kāpēc putni aukstajā sezonā lido tuvāk cilvēku dzīvesvietai? (Vīrietis viņus baro.)

Puiši, putni nedzied aukstās dienās, tad mēs dziedāsim par tiem tīri runājot.

D/u "Cranes" (mūzikas skaņas).

Li-li, li-li - dzērves aizlidoja,

Lo-lo, lo-lo - visas takas ir klātas ar sniegu,

La-la, la-la - visa zeme kļuva balta,

Lu-lu, lu-lu - Jaunais gads Man patīk tevi satikt!

VII. Priekšlikumu rakstīšana

Logopēds: Puiši, vai mums vajadzētu palīdzēt putniem ziemā? Kā?

D/i "Ko mēs ar ko varam ārstēt?"

Paskaties, cik putni ir atnākuši, tie jāpabaro! Vārnu pacienāšu ar maizes garoziņu. Un tu? (Bērnu atbildes.)

Putni ir paēduši. Es iesaku jums tos rūpīgi apskatīt. Ievērojiet, cik viņi visi ir atšķirīgi.

D/i “Pastāsti, kurš no tiem? Kuru?"

Ja varnei ir balta puse, kāda tā ir? (ar baltu malu)

Ja zīlītei ir dzeltena krūtis, kāda tā ir? (Dzeltenkrūtis)

Ja vēršam ir sarkana krūtis, kas tas ir? (Redbreast)

Ja vārnai ir resns knābis, kāda tā ir? (Biezs rēķins)

Ja zvirbulim ir īss knābis, kāds tas ir? (īss rēķins)

Puiši, putni ir pilni, un jūs un es atpūtīsimies un nedaudz fiziski audzināsim.

Dinamiskā pauze Spēle “Uzmini un apsēdies”

Nosaukšu gājputnus un ziemojošos, ja dzirdi ziemojoša putna vārdu, tad sēdies; un ja nosaukums ir migrējošs, tad pamājiet ar rokām tā, it kā mēs tālā ceļojumā redzētu gājputnus.

Puiši, salīdziniet putnus ar cilvēkiem un dzīvniekiem.

Cilvēkam ir bērni, un putniem ir cāļi

Cilvēkam ir deguns, un putnam ir knābis

Dzīvniekiem ir kažokādas, bet putniem spalvas

Kaķim ir ķepas, un putnam ir ķepas.

Iesaku spēlēt spēli “Ceturtais ritenis”

Bullfinks, zīle, barotava, balodis;

Dzenis, vārna, zīle, zaķis.

Vingrinājums "Saskaiti to"

Puiši, daudzi putni paliek pie mums ziemu. Saskaitīsim tos kopā. (Bērni skaita putnus.)

1,2,…5 (Bulsis, zīle, balodis, varene, dzenis.)

IV. Atspulgs.

Par ko mēs šodien runājām? Ko jaunu esi iemācījies? Kura spēle tev patika vislabāk?

Jeļena Aleksejeva
GCD kopsavilkums sagatavošanas grupā “Ziemojošie putni”

GCD kopsavilkums sagatavošanas grupā par tēmu: « Ziemojošie putni»

VĒRĶI:

Attīstīties un paplašināties leksikā bērniem par tēmu - "Komunika";

Pin virsraksts ziemojošie putni runā -"Komunika"

Attīstīt sakarīgu runu - "Komunika";

Attīstīt atmiņu, uzmanību, loģiskā domāšana"Pos-pētījums."

Izkopt laipnu un gādīgu attieksmi pret putni. – “Zinot. pētījums."

METODOLOĢISKĀS TEHNIKAS:

Verbāli – jautājumi, skaidrojumi, mīklu uzdošana, vārdu spēle, pirkstu vingrošana. Piespraust vārdus: sals, sniegs, putenis, auksts, skarbs.

Pārsteiguma brīdis - burvju nūjiņa.

Vizuāli – ilustrācijas putni, koks ar putni.

Praktiski - mīklu risināšana.

VĀRDNĪCAS DARBS: apmācīt bērnus pareiza izvēle zīmes, definīcijas un salīdzinājumi konkrētam vārdam, pastiprina mīļo vārdu lietošanu. Formu gramatiski pareiza runa un aktivizējiet vārdnīcu.

PRIEKŠDARBS: pastaigas, vērošana putni, apskatot ilustrācijas par ziemu, ziemas parādībām, ziemas izklaidēm. Lasu darbus par ziemu, putni; iepazīšanās ar sakāmvārdiem un dzejoļiem par ziemu; mīklu risināšana par ziemas parādībām.

DEMONSTRĀCIJAS MATERIĀLS: koks ar ziemojošie putni, aploksne ar mīklām, attēliem ziemojošie putni.

IZDALĪJUMS: attēli ar attēliem putni, putni izgatavots no oranža kartona katram bērnam.

Darbības: komunikabls, lasāmmāksla. literatūra, kognitīvā izpēte, produktīvā, motoriskā.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana (Mēs paskatījāmies ārā pa logu, pagriezāmies un pasmaidījām viens otram.)

Audzinātāja:

Puiši, atcerēsimies, kāds tagad ir gada laiks?

Nosauciet ziemas mēnešus.

Kādas ziemas pazīmes jūs zināt? (cilvēki valkā siltas drēbes; snieg sniegs; upes un ezerus klāj ledus; saule spīd, bet nesilda; dienas ir kļuvušas īsākas un naktis garākas)

Vai tev patīk ziema? Kāpēc? (Brauc ar slidkalniņiem, ragavas, būvē sniegavīrus, spēlē sniega bumbas)

Kādi ir laikapstākļi ziemā? (sals, sniegots, putenis, auksts, skarbs)

Fiziskās audzināšanas minūte: "Pastaiga"

Mēs atkal ejam pastaigāties.

Mēs skatījāmies saulē

Viņi paskatījās viens uz otru.

Kreisā kāja, labā kāja,

Ieelpojiet caur degunu un izelpojiet caur muti

Gaiss ir mans palīgs.

Galvenā daļa:

Audzinātāja: Vai vēlaties doties ar mani pasakainā ceļojumā uz ziemas mežu?

Bērni: Jā.

Audzinātāj, atcerēsimies uzvedības noteikumus mežā. (bērnu atbildes). Man ir burvju nūjiņa, bet, lai notiktu brīnums, ir jāaizver acis, jāpamāc ar to un jāskaita līdz trīs.

Mēs atradāmies izcirtumā, kur viņi lieliski dzied putni. Puiši, mēs esam saņēmuši vēstuli. Atvērsim to.

(Skolotājs atver aploksni, un tajā ir mīklas.)

Vai jums patīk risināt mīklas? Tagad pārbaudīsim.

Čika - čivināt!

Pārlēkt uz graudiem!

Peck, nekautrējies!

Kas tas ir? (Zvirbulis)

Sarkankrūšu, melnspārnu,

Patīk knābāt graudus

Ar pirmo sniegu uz pīlādža

Viņš atkal parādīsies. (Bulsis)

Melna veste,

Sarkanā berete

Aste ir kā pietura,

Deguns ir kā cirvis. (Dzenis)

Balti vaigi

Zilais putns,

Ass knābis.

Es neesmu liels,

Dzeltenas krūtis

Šis (Zīlīte)

Pastaigas ir svarīgas, vajās,

Un viņš kūko un knābj. (balodis)

Krāsa - pelēcīga,

Ieradums - zagšana,

Karkunja ir aizsmakusi. (Vārna)

Labi padarīts! Kā tos var nosaukt vienā vārdā? putni? (Ziemošana)

Kāpēc viņus sauc ziemošana? (jo viņi paliek ziemai un nebaidās no aukstuma)

Audzinātāja: Puiši, kāpēc? putni izskatās līdzīgi?

Bērni: Viņiem visiem ir galva, knābis, ķermenis, spārni, aste, ķepas, un ķermenis ir klāts ar spalvām.

Audzinātāja: Pareizi, tad ar ko viņi atšķiras viens no otra?

Bērni: tie atšķiras pēc izmēra, krāsas, un tiem ir dažādas balsis.

Audzinātāja: Kurā gada laikā mēs tos novērojam putni?

Bērni: Mēs tos skatāmies ziemā.

Audzinātāja: Vai viņiem vajag putni ziemā mūsu palīgā? Kāpēc?

Bērni: Putni Viņiem ļoti vajadzīga mūsu palīdzība, jo zem sniega ir grūti atrast pārtiku.

Audzinātāja: Ko mēs varam barot putni ziemā?

Bērni: Jūs varat tos apstrādāt ar sēklām, maizes drupačām, speķa gabaliņiem.

Fiziskās audzināšanas minūte "Bulžus" N. Niščeva

Šeit uz zariem, paskaties, (sist plaukstas)

Vērši sarkanos T-kreklos. (sist plaukstas uz sāniem)

Pūka spalvas. (bieža roku trīcēšana zemāk)

Gozēšanās saulē. (rokas paceltas uz augšu, roku kustība)

Viņi pagriež galvas, (pagrieziet galvu pa labi, pa kreisi)

Viņi vēlas aizlidot. (roku sānu šūpošanās)

Čau! Čau! Aizlidosim projām! (bērni izklīst apkārt grupai, vicinot

rokas kā spārni).

Aiz puteņa! Aiz puteņa!

Audzinātāja: Puiši, kas ir virsrakstā? tiek dzirdami putni:

skaņu "ar"- varene, krustnagliņa, vērša, pūce, vaskspārnis;

skaņu "R"- varene, vārna, zvirbulis;

skaņu "l"- dzenis, rubeņi, balodis;

skaņu "V"- zvirbulis, vārna, pūce.

Audzinātāja: Vārds putni, Virsrakstā kuras:

1 zilbe – krustcelts;

2 zilbes - pūce, dzenis, mednis, bullfinks, balodis;

3 zilbes - varene, vārna, zvirbulis, zīle, vasks.

Audzinātāja: Labi padarīts! Tagad jums ļoti uzmanīgi mani jāuzklausa, lai izpildītu uzdevumu. Es izrunāšu frāzes un teikumus, un jums mani jālabo un jāsaka pareizi.

Melnā vārna ir melnā vārna.

Sniega pūce - baltā pūce.

Pelēks balodis - pelēks balodis.

Vērsis noknābāja maizi - vēršucis knābīja maizi.

Varene sēdēja uz sētas - varene sēdēja uz sētas.

Vārna čivināja saulē - vārna kurkstēja saulē.

Audzinātāja: Pastāsti man, ko viņi var darīt putni?

Bērni: putni var lidot, lēkt, lidot, dziedāt, knābāt, čivināt, vicināt, dēt olas, perēt, iznīcināt kaitīgos kukaiņus.

"Bumbas spēle"

(Bērni stāv aplī. Skolotājs met bumbu un izrunā izteikuma sākumu, un bērnam, atdodot bumbu, tas jāturpina.)

Vārna ir liela un zvirbulis mazs.

Cilvēkam ir bērni, un putnu cāļi.

Kaķim ir ķepas un putnu ķepas.

Cilvēkam ir deguns, un putnu knābis.

Vīrietim ir rokas un putnu spārni.

Dzīvniekiem ir kažokādas un putnu spalvas.

Viens vēršu, bet daudz vēršu.

Viens rubeņi un daudzi rubeņi.

Viens dzenis, un daudz dzeņu.

Trīs pūces un piecas pūces.

Divas krūtis un piecas krūtis.

Vārna staigā un zvirbulis lec.

Zīlīte, un mīļi zīlīte.

Pūce, un laipni pūce.

Zvirbulis, un laipni zvirbulis.

Balodis, un laipni balodis.

Audzinātāja: Puiši, es nosaukšu dažus vārdus, un jums ir jāatrod papildu vārds.

Balodis, balodis, balodis, mellenes.

Stumbrs, pūce, pūces, pūce.

Bulziņš, barotava, zīle, zvirbulis.

Vaskspārnis, dzenis, varene, pūce.

Spēle "Noskaidrot putns pēc verbāla apraksta"

Šī skaista putns. Viņai galvā ir melns vāciņš, un viņas vaigi ir balti. Uz rīkles ir melna svītra - kaklasaite, spārni un aste ir pelēki, mugura ir dzelteni zaļa, un vēders ir dzeltens. (Zīle)

Šis putnu galvas augšdaļa, spārni, aste - melni. Mugura ir zilgani pelēka, un vēders ir sarkans. Knābis ir īss, biezs, melns. (Bulsis)

Šis putni liels iegarens ķermenis, liels spēcīgas kājas, viņa iet gariem soļiem. Knābis ir spēcīgs un liels. Galva, kakls un spārni ir melni, un pārējā ķermeņa daļa ir pelēka. (Vārna)

Pirkstu vingrošana: "Dzenis"

Es klauvēju pie koka

Es gribu dabūt tārpu.

Pat ja viņš paslēpās zem mizas,

Tas joprojām būs mans.

Puiši, mūsu izcirtumā ir izaudzis maģisks koks, uz kura viņi dzīvo ziemojošie putni. Sasildīsim tevi ziemojošie putni ar labiem vārdiem. Mīlīgs vārds ir saule.

Spēle "Piezvani man laipni"

Putns - putns, zīle - zīle, bullfinks - bullfinks, balodis - balodis, zvirbulis - zvirbulis. (balss skaņas putni)

Es ceru, ka putni dzirdēja mūsu sirsnību, labi vārdi. Un viņi noteikti lidos uz mūsu mājām un priecēs mūs ar savu dziedāšanu. Nu, mums ir pienācis laiks to darīt grupai. Aizveram acis. Viens, divi, trīs, četri, pieci mēs atgriežamies.

Puiši, par ko mēs runājam? mēs šodien runājām par putniem?

Bērni: Šodien mēs runājām par ziemojošie putni.

Audzinātāja: Vēlreiz uzmanīgi apskatiet attēlus un atcerieties tos putni un es tev to nolasīšu dzejolis:

Vērsis, un varene, un krustnagliņa, un zīles -

Šie brīnišķīgie putni ziemo pie mums,

Un lai viņi turpina dzīvot pie mums

Mēs viņus, protams, pabarosim paši.

Audzinātāja: Atcerieties, puiši! Putni ir mūsu draugi! Parūpējies par viņiem. Īpaši ziemā, kad viņiem tas ir īpaši grūti. (atskan fonogrammas skaņas "Dziesmas putni» )

Spēle "Pabeigt zīmējumu"

Un tagad es iesaku jums izrotāt putni, ko redzējām pasakainā ziemas mežā.

Atspulgs: Šodien tu esi vienkārši lielisks. Viņi runāja par to, kā rūpēties un palīdzēt putni. Man ir šis lielisks garastāvoklis. Un tu?

Kad cilvēki labs garastāvoklis to sauc par apelsīnu, lai visu dienu saglabātu šo noskaņojumu, gribu uzdāvināt oranžos putnus. Paldies, nodarbība ir beigusies.