Izklaidējošs materiāls, kas sākas ar burtu U. Spēles vingrinājumi ar burtu u. Smalko motoriku attīstīšana: aizpildiet mīklu "U".

Nodarbības mērķis: pētām burtu Y, lasīšanas prasmju veidošanos, runas prasmju attīstību, fonēmiskās izpratnes pilnveidošanu, elementāru grafisko prasmju pamatus.

  • iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnu ar burtu Y un pareizu skaņas izrunu;
  • iemācīt rakstīt drukātais burts Yu pa šūnām;
  • radīt interesi mācīties dzejoļus un mīklas.

Nosauciet to, kas parādīts zemāk esošajos attēlos:

Junga svārki Jupitera Jurta

  1. Jura ir zēna vārds. Jūlija ir meitenes vārds.
  2. Atkārtojiet: YURA, YULIA.
  3. Cik zilbju ir vārdam YURA? JŪLIJA?
  4. Kāda ir pirmā zilbe?
  5. Cik burtu ir šajā zilbē?

Burts Y ir patskaņa burts. Atcerieties šo, lūdzu.

Paskatieties uz burtu Y. Uzrakstiet to gaisā un tagad savā piezīmju grāmatiņā uzmanīgi šūnās ar vienkāršu zīmuli vai lodīšu pildspalvu.

Gadījumos, kad bērnam tiek lūgts uzrakstīt veselu burta, zilbes vai vārda rindu, pieaugušais rindas sākumā dod rakstīšanas paraugu.
Ja pirmsskolas vecuma bērnam ir grūtības, tad pieaugušais var uzzīmēt divas aptuvenas līnijas vai likt atskaites punktus, kurus bērns savienos ar līnijām, vai uzrakstīt visus burtus, un bērns tos vienkārši apvelēs citā krāsā. Šajā apmācības posmā kaligrāfiju nevajadzētu pieprasīt.

Turpiniet teikumu

Spinings uz vienas kājas.
Bezrūpīgs, dzīvespriecīgs.
Dejotāja krāsainos svārkos
Muzikāls... (spiningtops).

Cūkām patīk burts Y:
Bez tā nevar teikt... (oink).

Pasaka par burtu Y

Kamielis Bulbuls ļoti gribēja, lai viss būtu kā cilvēkiem.

Māte! Es arī gribu gulēt šūpulī.
– Vai siltās smiltis, uz kurām tu guli, ir sliktākas? - jautāja kamielis.
"Nē, viņš ir tik mīksts..." Bulbuls priecājās.
"Mammu, es arī gribu spēlēt ar virsotni," viņš teica nākamajā reizē.
– Vai zvaniņš uz kakla ir sliktāks? - jautāja kamielis.
- Nē, viņš ir tik smieklīgs! - Bulbuls priecājās.
"Mammu, es arī gribu ēst aprikozes," viņš teica nākamajā reizē.
– Vai tie ērkšķi, ko ēdam, ir sliktāki? - jautāja kamielis.
- Nē, viņi ir tik mīļi! - Bulbuls iesmējās.
"Mammu, es arī gribu dzīvot jurtā," viņš teica nākamajā reizē.
– Bet vai jurtā aug tik daudz tulpju, cik mūsu stepē? - jautāja kamielis.
- Protams, ka nē! - Bulbuls iesmējās.
– Un tas nekad neizaugs.

Mīklas bērniem, kas sākas ar burtu Y

Kamēr es griežos, es nespiežu,
Es riņķoju un dūkoju,
Es zumēju un riņķoju.
(Jula)

Es griežos, griežos,
Un es neesmu slinks
Griezieties pat visas dienas garumā.
(Jula)

griežas uz asas kājas,
Tas buzzing kā kļūda.
Ja viņš vēlas, viņš var nedaudz auļot,
Ja viņš gribēs, gulēs uz sāniem.
(Jula)

Sakāmvārdi un teicieni, kas sākas ar burtu U

Jaunieši domā par nākotni, un veci cilvēki domā par pagātni.
Ja jums patīk braukt, jums patīk nēsāt arī ragavas.

Mēles griežas

Yula pie Yulkas
Griez un dzied.
Jūlija un Jura
Viņš neļaus man gulēt.

Yulka-Yulenka-yula,
Yulka bija veikls.
Sēdi mierīgi, Yulka
Es nevarēju ne minūti.

Dzejoļi par burtu Y bērniem

Yula spiedās zem krūma,
Spinings griežas kā vērpējs.
Bet tomēr ievērojiet
Yula ir tāds putns.
Kura maiga, tieva balss
Tīrs kā vijole un garš.
(A. Pudvals)

Slava jaunajai Jūlijai,
Ātri, veikli, kā tops.
Un jūnijā un jūlijā
Jūlija atpūtīsies dienvidos.
(V. Berestovs)

Jura tikko apsēdās uz krēsla,
Kājas karājās
Un aizmiga.
Jura ir ļoti nogurusi -
Yula visu dienu
Vērpšana.
(F. Bobiļevs)

Pa ceļam nezināmā zemē,
Kompass ir mūsu labākais draugs.
Viens lielais burts U
Uz tā ir atzīmēti dienvidi.
Mēs lidojam virs mākoņiem
Dienvidi pēc kompasa.
Uz jūras krastu, uz Dienvidu Krimu,
Kur ziemā nav puteņu.
(S. Maršaks)

Es uzšuvu lellei svārkus,
Izgriezīšu jaunu jaku.
Lelle man saka: "Mammu!"
Tātad, es šuju savai meitai.
(G. Vieru)

Es godīgi atzīstu:
Nekāda zvēra nav
Sākot ar burtu Y.
Tas ir dienvidu kāds tur.
Pats izdomāju!
(B. Zahoders)

Nodarbības kopsavilkums:

  1. Palielinās jaunu vārdu izruna vārdu krājums pirmsskolas vecuma bērns, attīsta runu un atmiņu.
  2. Šūnu vingrinājumi attīsta roku smalko motoriku.
  3. Mīklas attīsta bērnu inteliģenci, spēju analizēt un pierādīt. Mācot bērnus, lai palielinātu interesi sarežģītu uzdevumu veikšanā, skolotāji izmanto mīklas.
  4. Dzejoļi ietekmē ne tikai atmiņas attīstību. Ir pierādīts, ka, katru dienu iemācoties dažas rindiņas, smadzenēs parādās jaunas. neironu savienojumi, paceļas vispārējās spējas uz mācīšanos.

Nadežda Štanko

Atklātās nodarbības kopsavilkums.

pirmsskolas vecuma bērniem

skolotājs Štanko N.A.

Tēma: Burts “Yu”, skaņa “Yu”

Mērķis: ievadiet burtu un skaņu "yu".

Uzdevumi: attīstīt fonēmisko dzirdi; iemācīties vārdos izcelt skaņu “yu”; attīstīt spēju mijiedarboties vienam ar otru

Aprīkojums: projektors

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Gaidīsim savus viesus.

Bērni:- Labdien!

Pedagogs:- Puiši, šodien es vēlos jūs iepazīstināt ar jauno skaņu “U”. Lai pareizi izrunātu šo skaņu, jums ir nedaudz jānoapaļo lūpas un nedaudz jāpavelk tās uz priekšu (rāda). Radīsim šo skaņu kopā. Kāda ir šī skaņa, patskanis vai līdzskaņs?

Bērni: - Patskaņis

Audzinātāja: - Atcerēsimies, kādas patskaņu skaņas mēs jau zinām?

Bērni:- A, O, U, E, Z

Pedagogs:- Labi darīts. Sakiet, lūdzu, kā mēs atpazīstam patskaņu skaņas?

Bērni:- Patskaņu skaņas ir viegli dziedātas, un gaiss brīvi izplūst no mutes.

Pedagogs:- Puiši, cik skaņas jūs dzirdat, izrunājot burtu U?

Bērni:- Divas.

Pedagogs:- Kādas skaņas tās ir?

Bērni:- [th] un [y]

Pedagogs:- Labi. Tagad paskatieties uz ekrānu, (1. slaids) skaņu Y norāda patskaņa burts Y. Uzzīmēsim burtu Y gaisā. Paskaties, kāds burts ir paslēpts burtā Y.

Bērni:- PAR

Pedagogs: - Lai O nenoripo,

Es to stingri pielikšu pie staba.

Ak, paskaties, kas notika:

Rezultāts ir vēstule... Yu.

Jūsu priekšā ir mūsu vēstules daļas, izveidosim visu burtu Y.

Katrs bērns veido burtu U.

Pedagogs:- Puiši, man ir burvju lāde, un tajā ir spēle “Uzmini, kādi ir mūsu vārdi?” Kārtis, un šāds uzdevums viņiem ir: uzmini šo puišu vārdus, pamatojoties uz vārdu pirmajiem burtiem. (Slaids Nr. 2,3)

(Svārki, bantīte, ābols – JŪLIJA

Yula, vēži, arbūzs - Yura).

Aplaudēsim vārdam JŪLIJA. Cik zilbju ir? (2, un vārdā YURA? ir arī 2, bet ar kādu burtu sākas šie vārdi?

Bērni: No burta Y.

Audzinātāja: Puiši, kas tā par skaņu? (4. slaids)

Bērni: Vilciens.

Pedagogs:- Puiši, viņš mums arī atnesa kaut kādu uzdevumu.

Mazais dzinējs vēlas spēlēties ar jums. Viņam ļoti patīk patskaņu skaņas, īpaši skaņa [yu]. Nosakiet skaņas [yu] vietu šajos vārdos. Ja skaņa ir vārda sākumā, ievietojiet attēlu galvenajā vagonā, ja vidū - otrajā vagonā, beigās - pēdējā vagonā.

(Jula, svārki, gludeklis, atslēga, dzērvenes, nūja, raktuves, sitiens, riešana, gaudošana)

Pedagogs:– Labi darīts, tu paveici šo uzdevumu. Tagad mazliet atpūtīsimies: rudenī debesīs ir daudz mākoņu, iesaku spēlēt spēli Little White Cloud.

Virs jumta pacēlās balts mākonis

Mākonis metās augstāk, augstāk, augstāk

Vējš noķēra šo mākoni stāvajā nogāzē.

Mākonis pārvērtās negaisa mākonī.

Mēs stāvam aplī. Salīdzinājums pēc auss:

Lūks - lūka.

Pedagogs: Puiši, paskatieties uz ekrānu, iesaku izlasīt vārdus pa vienam: (5. slaids)

BY Yu

Pedagogs: Labi darīts, un tagad es iesaku jums atgriezties pie galdiem, un manā burvju lādē joprojām ir kaut kas jums.

Atbilžu veidošana uz mīklām:

Es esmu sarkans, es esmu skābs

Es uzaugu purvā.

Nogatavojies zem sniega,

Nāc, kas mani pazīst?

(dzērveņu)(6. slaids)

Vārda dzērveņu veidošana.

Izliekuma kruķis

Tāpēc viņš vēlas cīnīties.

(nūja)(7. slaids)

Dažreiz viņi to izņem no manis

Un tavās rokās es atvēršu

Es esmu jebkura pils.

(Atslēga) (8. slaids)

Audzinātāja: - Izskaidrojiet vārda atslēgas nozīmi. Veidosim teikumus ar šo vārdu.

Bērni:- Es varu atvērt slēdzeni ar atslēgu.

Pedagogs: - Labi darīts. Tātad, kādu patskaņa burtu mēs šodien satikām? Cik skaņas mēs dzirdam burtā Y?

(Bērnu atbildes)



Organizācija: MADOU Nr.94

Atrašanās vieta: Tomskas apgabals, Tomska

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar patskaņu skaņu [yu], burtu “Yu”.

Uzdevumi:

  1. attīstīt fonēmisko apziņu, atrast skaņas vārdos, trīs pozīcijās;
  2. turpināt mācīt bērniem lasīt;
  3. attīstīt spēju mijiedarboties vienam ar otru

Aprīkojums: burts, griezts alfabēts, nūjas, dzelzs izstrādājumu attēli, bumba, vārdu kartītes, kartītes “U burta apgūšana”, emociju kartītes, zvans.

Nodarbības gaita:

1. Org. Brīdis:

1.1. Zvans skan. Bērni ienāk grupā un stāv pie galdiem.

Labrīt puiši!

Nāciet bērni uz grupu

Tagad zvans ir noskanējis

Visi klusi un ātri piecēlās kājās,

Paķērām un gatavojāmies.

Vispirms sēdēs tas, kura vārds sākas ar patskaņu, un pēc tam tie, kuru vārdi sākas ar līdzskaņu. Labi darīts!

1.2. Pedagogs:Puiši, mūsu grupa saņēma vēstuli (to parādot). Es nevaru saprast, no kā tas ir. Visi burti uz aploksnes izjuka. Palīdziet man tos savākt. Kas rakstīts uz aploksnes? Mēs apspriežam iespējas (Yura). Atvērsim aploksni un uzzināsim, ko Jura mums raksta.

“Jura ir pirmās klases skolniece. Viņš mācās skolā, kur tu drīz dosies. Jura uzzināja, ka arī tu rudenī dosies uz skolu, un viņš nolēma tevi pārbaudīt, vai esi gatava skolai. Jura nosūtīja jums uzdevumus, kas jums ir jāizpilda un tādējādi jāpierāda, ka esat gatavs skolai.

- Vai esat gatavs pierādīt Juram, ka varat tikt galā ar viņa uzdevumiem?

- Lai mēs pareizi izpildītu visus uzdevumus, nodarbosimies ar mēles vingrošanu.

Pasaka par jautro mēli

Reiz dzīvoja jautra mēle. Viņš pamodās agri no rīta. Atvēra logu (atver muti plati, lai zobi būtu redzami). Paskatījās pa kreisi, pa labi (pagrieziet mēles galu pa kreisi un pa labi). Paskatījās debesīs (pieskarieties augšlūpai ar mēles galu). Paskatījās uz zemi (pieskarieties apakšējā lūpa). Es redzēju sauli debesīs un plati pasmaidīju (smaids). Viņš aizvēra logu (cieši aizver lūpas). Mēle skrēja uz vannas istabu mazgāties. Es sāku tīrīt zobus (piem., zobu tīrīšana). Un pēc tam izskalojiet muti (izpūtiet vaigus, it kā jūs izskalotu muti). Un viņš aizskrēja uz virtuvi brokastīs. Es redzēju uz galda pīrāgus ar ievārījumu un laizīju (laizītu augšlūpa pa labi, tad pa kreisi). Apēdu trīs pīrāgus un skrēju ārā. Mēle apsēdās zirgā un auļoja augšā kalnā (lēni imitējot nagu klabināšanu). Un tad viņš sāka dziedāt savu mīļāko dziesmu Aaaaaaaa, Ooooooooo, Uuuuuu, Iiiiiii, Eeeeeee, Yyyyy (patskaņu skaņu uzskaitījums). Mēle nokļuva kalnā un nolēma šūpoties šūpolēs (vingrinājums: Šūpoles. Mute plaši vaļā, lūpas smaidā. Ritmiski mainiet mēles stāvokli: 1) mēles gals aiz augšējiem priekšzobiem; 2) mēles gals aiz apakšējiem priekšzobiem. Kustas tikai mēle, nevis zods!). Es paskatījos pulkstenī (vingrinājums: Skatīties. Atver muti, izbāz mēli. Pārmaiņus virzi mēli uz labo mutes kaktiņu, tad pa kreisi.). Ir pienācis laiks doties mājās.

2. Nodarbības gaita:

Un tā, pirmais uzdevums.

- Uzminiet Juras mīļāko vēstuli.

- Tas ir burts “U”.

– Kāpēc tu tā domā?

Puiši, šodien es vēlos jūs iepazīstināt ar jauno skaņu “U”. Lai pareizi izrunātu šo skaņu, jums ir nedaudz jānoapaļo lūpas un nedaudz jāpavelk tās uz priekšu (rāda). Radīsim šo skaņu kopā. Kāda ir šī skaņa, patskanis vai līdzskaņs?

Bērni: - Patskaņis

Audzinātāja: - Atcerēsimies, kādas patskaņu skaņas mēs jau zinām?

Bērni:- A, O, U, E, Z

Pedagogs:- Labi darīts. Sakiet, lūdzu, kā mēs atpazīstam patskaņu skaņas?

Bērni:- Patskaņu skaņas ir viegli dziedātas, un gaiss brīvi izplūst no mutes.

Pedagogs:- Puiši, cik skaņas jūs dzirdat, kad izrunājat burtu Y?

Bērni:- Divas.

Pedagogs:- Kādas skaņas tās ir?

Bērni:- [th] un [y]

-Tā satur divas skaņas "Y", "U"

Padomājiet par vārdiem, kas sākas ar skaņu Y

Pedagogs:- Labi. Paskatieties, skaņu Yu norāda ar patskaņa burtu Yu (rāda burtu). 2. uzdevums. Uzzīmēsim Y burtu gaisā. Uzrakstiet Y uz kartītes, izdomājiet maģisko ēnojumu.

Pirkstu vingrošana:

Es rudenī iešu uz skolu Pirksti "staigā" pa galdu.

Es tur atradīšu draugus.

Es būšu tāds zinātnieks! Viņi izpleta rokas uz sāniem.

Bet es neaizmirsīšu savu bērnudārzu. Viņi krata pirkstus.

Paskaties, kāds burts ir paslēpts burtā Y.

Bērni:- PAR

Pedagogs:- Uz PAR nenoripojās

Es to stingri pielikšu pie staba.

Ak, paskaties, kas notika:

Rezultāts ir vēstule... Yu.

Jūsu priekšā ir mūsu vēstules daļas, izveidosim visu burtu Y (no daļām pa pāriem)

3. uzdevums: Bērni pāros no kociņiem veido burtu U.

4. uzdevums: Kolektīva mīklas atbilžu sacerēšana

Nakts, bet ja es gribu,

Es noklikšķināšu vienreiz -

Un es to ieslēgšu uz dienu. (Slēdzis).

Saskaitīsim, cik zilbju ir vārdā "Slēdzis". (aplaudēt)

Kāda ir pirmā skaņa?

Kāda ir pēdējā skaņa?

Nosauciet patskaņu skaņas.

Kur ir burts "U"?

5. uzdevums: Puiši, Jura raksta par to, ko viņš un viņa draugi dara brīvajā laikā. Iesaku spēlēt ar bumbu Spēle "Tu-es".Stāvi aplī, es metu bumbu un lūdzu Tev to izdarīt, un tu noķer bumbu un atbildi es daru. Piemēram:

Tu lasi - es lasu

Kur ir burts "U"?

6. uzdevums: "Kur ir paslēpta Ju skaņa?"(skolotājs izdala vārdu kartītes, lūdz lasīt, mutiski jautā, kur ir skaņa)

- Puiši, kur var atrasties skaņa vārdā?

Sākumā: augšā, Jupiters, kajītes puika

Vidū: atslēga, tills, knābis,

Beigās: roku, pūšu, košļāju, siltu

Materiāla nostiprināšana:

Krāsojiet atbilstošo kvadrātu uz kartes

Salūts ir pēdējais kubs, atslēga ir vidū, griežamā virsma ir pirmais kubs)

3. Fiziskās audzināšanas minūte.

Jurta ir māja tundrā (mājas imitācija)

Jauns vīrietis peld uz laivas (viļņa imitācija)

Katjai ir pūkaini svārki (rādām pūkainus svārkus)

Yura - lec uz gultas (lec vienreiz)

Es tagad kļūšu par topu (rokas uz sāniem)

Es griezīšos uz vienas kājas,

Tagad es mainīšu kāju.

Un es to nedaudz pagriezīšu,

Pagriezieties apkārt, un tagad

Es lūdzu apsēsties.

7. uzdevums.

Puiši, skatieties vārdus uz paklāja, es iesaku tos izlasīt, pievienojot burtu u pa vienam, ķēdē:

Papildus:

8. uzdevums: Izlasi Juras stāstu “Kā es gatavojos skolai.

No rīta ceļos, veicu vingrojumus, mazgājos, ēdu un sakrāmēju skolas somu.

Es ielikšu ………………………….. (nosaukums pa vienam)

Tie ir skolas piederumi.

4. Nodarbības kopsavilkums

Pedagogs:

Puiši, jūs esat paveicis visus uzdevumus, kurus jums sūtīja Jura .

Labi darīts. Tātad, kas bija grūti un kas jums patiešām patika? Kādu patskaņa burtu mēs šodien satikām? Cik skaņas mēs dzirdam burtā Y?

5. Atspulgs

"Saule un mākonis"

Tagad es lūgšu novērtēt savu darbu, izvēlēties karti

Ja viss jums izdevās - “saule”

Ja daži uzdevumi radīja grūtības - “saule un mākonis”

Ja pieļāvu daudz kļūdu - “mākonis ar lietu”.

Un piespraudiet to uz tāfeles.

Atsauces:

  1. Interaktīvas demonstrācijas tabulas "Mācīšanas lasītprasmes V.G." Goretskis "Krievu ABC" (sērija "Krievijas skola");
  2. ABC no A līdz Z. Mācības. - metodiskā rokasgrāmata/ Sast. I.A. Gimpel - Minska: Asar, 2007.
  3. O.E. Žirenko, L.A. Obuhova. Nodarbību attīstība lasītprasmes mācīšanai: lasīšana un rakstīšana - M.: VAKO, 2009.
  4. Spēles lasītprasmes un lasītprasmes mācīšanai. Uch. - metodiskā rokasgrāmata / Sast. N.N. Maksimuks-M.: VAKO, 2006.
  5. Goretskis V.G., Kirjuškins V.A. Krievu alfabēts: mācību grāmata - M.: Izglītība, 2011.

AbstraktsklasēmPriekšbērniemArFFN. Otrās rindas patskaņi.

Burts Y.

Skolotāja - logopēde Sukhorukova N.L.

Temats: Patskaņu skaņas.

Mērķis.Iepazīstināt skolēnus ar otrās rindas patskaņa - burta Y veidošanu. Norādiet līdzskaņu maigumu, izmantojot otrās rindas patskaņus; attīstīt lasīšanas tehniku.

Uzdevumi: precizēt un nostiprināt patskaņu artikulāciju, attīstīt fonēmiskā apziņa, attīstīt smalko motoriku.

Aprīkojums: zilbju tabula, skaitīšanas nūjas, auklas, dalīts alfabēts, puzles.

Nodarbības gaita.

1. Org. Mirklis

Iepazīstinām ar burtu Y

Klausieties smieklīgu dzejoli.

Cūkām patīk burts Y!

Bez tā viņi neteiks: oink!

I.Gamazkovs

Paskaties uz dēli. Šeit ir rakstīts vārds (oink). Atrodiet burtu Yuyu starp sadalītā alfabēta burtiem.

No kādiem elementiem tas sastāv? Izveidojiet lielu Yu un mazu Yu no nūjām un auklas.

Tagad izrunāsim šo skaņu (pievērsiet uzmanību artikulācijas modelim)

2. Līdzskaņu maiguma norādīšana, izmantojot patskaņus

A) Atcerēsimies mūsu pasaku par burtiem IiY. Šie māsu burti bija ļoti līdzīgi, tikai es izklausījos izvilkti un varēju skaisti dziedāt, bet Y ne, tas skanēja īsi un pēkšņi. Tad burts Y ieradās ciemos pie pirmās rindas patskaņiem un piedāvāja dziedāt kopā Vispirms viņi dziedāja ar burtu A, kad viņu skaņas saplūda, kādu burtu viņi ieguva? - Es, tad viņi dziedāja ar burtu E?-E, tad ar burtu O?-E, un šodien klausīsimies brīnišķīgu dziesmu ar burtu U, visi kopā-Y...

B) Spēle (ar bumbu) “Gluži pretēji”:

La-la-la la-la-la

Tik-tā-tā-tā-tā

Lu-lu-lu lu-lu-lu

Tu-tu-tu tu-tu-tu

Fiziskie vingrinājumi.

Runa ar kustībām.

Matrona gāja no dārza

Es atradu stīpiņu zem krūma.

Un stīpiņš viņai teica: "Dū-dū-dū!"

Es ar tevi neiešu!

Es skrienu uz Baba Dunju,

Viņa man iedos biezpienu!

Turpināsim spēli ar vārdiem un ierakstīsim piezīmju grāmatiņās:

Vaimanājošs pavediens

Māte

Zāģis-zāģis.

3. Iepazīšanās ar burtu Yu - kalpo, lai norādītu priekšā esošo līdzskaņu maigumu Lasīšana no zilbju tabulām ar komentāriem.

4. Fiziskie vingrinājumi.

5. Attīstība smalkās motorikas: pabeidziet mīklu "Yu"

6. Okulomotorā vingrošana.

Apakšējā līnija: Kādu vēstuli mēs šodien satikām klasē? Kā tas atšķiras no burta U? Kurš vingrinājums jums patika?

Burts U

Mērķi:

korekcijas un izglītības:

- dot U burta jēdzienu;

- veidot vārdnīcu;

korekcijas un attīstības:

- veikt vingrinājumus, kuru mērķis ir nostiprināt burta drukāto attēlu;

— attīstīt fonēmisko dzirdi un uztveri;

- attīstīt vispārējo, smalko un artikulācijas motoriku;

korekcijas un izglītības:

- izkopt mīlestības sajūtu pret Dzimteni;

— izkopt lepnumu par to, ka esmu Krievijas pilsonis.

Aprīkojums: simbolisms Krievijas valsts, burtnīcas, zīmuļi, priekšmetu attēli, izgriezti alfabēti, teikumu diagrammas, spoguļi.

Nodarbības gaita

es. Organizatoriskais brīdis.

Zilbju sēriju reproducēšana (pēc logopēda ieskatiem).

II. Vispārējā attīstība. smalkās un artikulācijas motorikas. Strādājiet pie elpošanas un balss attīstīšanas.

1. Vispārējā relaksācija

2. Rupjo motoriku attīstīšana

3. Smalko motoriku attīstīšana

4. Sejas masāža

5. Sejas muskuļu attīstība

6. Artikulācijas motorikas attīstīšana

— Orālās un deguna izelpas diferenciācija EI

III. Vingrinājumi izrunas un lasītprasmes attīstīšanai.

1. Tēmas izsludināšana. Šodien mēs iepazīsimies ar burtu Y.

2. Iepazīstinām ar burtu Y.

Lai O nenoripotu, es to stingri pienaglošu pie staba.

Ak, paskaties, kas notika: Burts Y izrādījās (A. Šibajevs) Bērni atrod burtu izgrieztajā alfabētā.

3. Zināšanu nostiprināšana par burtiem zilbēs, vārdos, teikumos un tekstos.

— zilbju salikšana ar burtu U (līdzskaņi pēc bērnu izvēles). Katrs bērns lasa savas zilbes.

Paskaties uz attēliem. Analizējiet, pēc kuriem līdzskaņiem ir rakstīts burts Y. Kādi vēl burti nāk aiz mīkstajiem līdzskaņiem? (Es, E, Yo, es.)

Skaņas analīze vārdi: knābis, dzelzs. Šo vārdu krāsu shēmas izkārtojums. Drukājiet tos piezīmju grāmatiņās.

— vārdu sadalīšana zilbēs. Spēle "Zilbju veikals".

— Priekšlikumu sagatavošana noteiktām shēmām.

esV. Fiziskās audzināšanas minūte. Darbību veikšana ar tekstu.

Es esmu taisns, es esmu uz sāniem, un es skrienu, es griežos, un es stāvu uz vietas,

Un ar lēcienu, Un ar divām kājām kopā.

V. Uzdevumi runas leksisko un gramatisko aspektu attīstībai. Ievadsaruna par Krievijas valsts simboliem. Iepazīšanās ar Krievijas karogu, himnu un ģerboni.

Logopēds: “Katrā valstī ir karogs, himna un ģerbonis. Mūsu Krievijas karogam ir trīs svītras. Balts nozīmē tīrību un taisnīgumu. Zilas ir mierīgas debesis. Sarkans - spēks un skaistums. Šo Krievijas karogu ieviesa cars Pēteris I. Kad skan valsts himna un valsts karogs, šīs valsts pilsoņi pieceļas kā cieņas zīme. Katrai valstij ir arī savs ģerbonis. Krievijas ģerbonis - divgalvainais ērglis».

Bērni atbild uz jautājumiem par stāstu.

VI. Nodarbības kopsavilkums un bērnu darba vērtējums. Kādu vēstuli mēs šodien satikām? Ar ko tas ir īpašs? Kādus mūsu valsts simbolus jūs zināt?

VII. Mājas darbs.

VSh. Materiāls konsolidācijai ārpus klases

1. Fonētikas spēles.

- Spēle "Margrietiņas". Bērni tiek lūgti no ziedlapiņām izgatavot divas margrietiņas. Uz ziedlapiņām ir attēloti attēli, kuru nosaukumos ir skaņa S vai skaņa C. Bērns paņem ziedlapu, nosauc attēlu, nosaka, kura no dotajām skaņām ir šajā vārdā (S vai C), tās atrašanās vietu un novieto ziedlapu uz atbilstošās margrietiņas kodols.

- Spēle "Squabble". Bērni tiek sadalīti divās komandās, vienai no komandām jānosauc vārdi ar skaņu 3, bet otrai - ar skaņu 3. Uzvarētājs ir komanda, kas nāk klajā vairāk vārdu.

- Spēle "Māja, pils, būda". Sakārtojiet vārdus atkarībā no zilbju skaita. Vārdi ar skaņām C, S.

Spēle "Māja". Skaņu Ts, S vietas noteikšana vārdos.

— Tādu vārdu precīza analīze kā gārnis, zobens. Darbs piezīmju grāmatiņās ar burtiem un vārdiem.

2. Leksiko-gramatiskās spēles.

- Zināt valsts, pilsētas, rajona, ielas, mājas adreses, galvaspilsētas nosaukumu. (Iepazīstiniet bērnus ar pilsētas apskates vietām, dažiem vēstures fakti mūsu valsts.)