Logopēdiskais nodarbība mājdzīvniekiem, vidējā grupa. Logopēdiskā nodarbība vidējā grupā “Mājdzīvnieki” logopēdiskās nodarbības (sekundārā grupa) izklāsts par tēmu. Vingrinājums “Atkārto pēc manis”

Temats:"Mājdzīvnieki."

Mērķi: Priekšstatu veidošana par mājdzīvniekiem, to izskats un dzīvesveids. Vārdnīcas precizēšana un paplašināšana par tēmu “Mājdzīvnieki”. Vispārīgas koncepcijas veidošana mājdzīvnieki. Uzlabošana gramatiskā struktūra runa (lietvārdu veidošana ar galotnēm –onok, -enok, -at, -yat). Sakarīgas runas attīstība. Vispārējo runas prasmju attīstība (skaņas izruna, pareiza balss pārraide, balss tembrs, intonācijas runas izteiksmīgums). Vizuālās uzmanības, domāšanas, radošās iztēles, atdarināšanas, artikulācijas, smalkās un rupjās motorikas attīstīšana. Mīlestības un gādīgas attieksmes veicināšana pret mājdzīvniekiem.

Aprīkojums: Spēle “Bariņš”, krāsainie zīmuļi, burtnīca Nr.1 ​​pēc bērnu skaita, priekšmetu bildes ar mājdzīvnieku attēliem, priekšmetu bildes ar zirgu attēliem.

Nodarbības gaita:

Nodarbības sākuma organizēšana.

Lūdzu, dodieties pie galda ar mājdzīvnieku figūriņām. Nosauciet dzīvnieku un sakiet, kā tas izsauc savu balsi.

Labi darīts, tieši tā. Ieņemiet savas vietas.

Saruna par mājdzīvniekiem, izmantojot figūras no spēles “Ganāmpulks”.

Apskatiet dzīvnieku figūras. Kuru tu atpazini? Nosauc māti un viņas mazuli.

Pareizi. Padomāsim par govi. Kāda viņa ir? Kas viņai galvā?

Tagad pastāstiet man par zirgu. Kāda viņa ir? Kas viņai ir galvā?

Labi. Kurš tev pastāstīs par kazu? Salīdziniet to pēc izmēra ar govi. Kāda viņa ir?

Tagad parunāsim par suni. Kāds ir izmērs? Kāda zirgaste viņai ir?

Jūs ļoti labi runājāt par dzīvniekiem, kas atrodas mūsu aplokā. Šos dzīvniekus sauc par mājdzīvniekiem, jo ​​tie dzīvo cilvēka mājās un nes viņam labumu, un cilvēks par tiem rūpējas, pieskata, baro un dzirdina un ceļ tiem mājas. Vai jūs zināt, kādu labumu šie dzīvnieki sniedz cilvēkiem? Piemēram, govs?

Ko suns dara?

Tagad apskatiet attēlus. Uz tiem redzat zirgus, kas pārvadā kravas: sienu, malku, mēslojumu. Ciematā zirgs ir ļoti vajadzīgs dzīvnieks. To izmanto zemes aršanai un labības transportēšanai.

3. Darbs burtnīcā Nr.1.

Izkrāsosim vienu no mājdzīvniekiem, suni un viņas mazuli. Paņemiet brūnu zīmuli un izkrāsojiet suni un kucēnu. Kāds suns un kucēns tie ir?

4. Spēle brīvā dabā “Teļš”.

Koordinācijaun esruna ar kustību. Bērni stāv aplī.

Esmu ragains. Parādiet pirkstu "ragus".

Boo-boo, divi lēcieni uz divām kājām.

Es esmu astes. Parādi asti. Boo-boo, divi lēcieni uz divām kājām.

Man ir lielas ausis, tās man rāda "ausis" no manām plaukstām.

Boo-boo, divi lēcieni uz divām kājām.

Ļoti biedējoši. Parādiet pirkstu "ragus".

Boo-boo, divi lēcieni uz divām kājām.

Es tevi nobiedēšu, viņi stutēs.

Boo-boo, divi lēcieni uz divām kājām.

Es tevi apbēdināšu. "Viņi sadur galvas."

5. Speciāla artikulācijas vingrošana svilpojošu skaņu radīšanai.

Vingrinājumus “Ota” un “Tilta šūpoles” veicam 3-4 reizes.

6. Elpošanas vingrinājumi.

Nostājieties taisni, nolaidiet rokas, mierīgi ieelpojiet, "iesūtiet gaisu vēderā", izelpojiet, un es noskaitīšu līdz 5.

Vingrinājumu veicam 2-3 reizes.

7. Izgriezti attēli “Mājdzīvnieki”.

Apskatiet manis sagatavotos attēlus. Kuru jūs tajās redzat?

Mēģiniet salikt attēlus no daļām.

8. Vingrinājums “Atkārto pēc manis”.

Strādājiet pie vārda zilbju struktūras.

Atkārtojiet pēc manis un aplaudējiet vārdus.

Ko-za, vo-jā, s-bet.

9. Nodarbības beigas.

Atcerēsimies, ko darījām stundā.

Jūs visi šodien strādājāt lieliski.


Logopēdijas sesija vidējā grupā "Mājdzīvnieki"
Sagatavoja: Skolotāja-logopēde Marina Nikolaevna Zadykhina, Troitsk 2015
Nodarbības mērķis: papildināt bērnu zināšanas par tēmu “Mājdzīvnieki”.
Uzdevumi:
I. Labošanas un audzināšanas:
- aktivizēt bērnu vārdu krājumu; vārddarināšanas prasmes, antonīmu vārdu atlase un vienkāršu prievārdu lietošana runā;
- attīstīt prasmi rakstīt aprakstošus stāstus;
II. Korekcijas un attīstības:
- aktivizēt domāšanu ar didaktisko spēļu palīdzību;
- attīstīt uzmanību, reakcijas ātrumu un inteliģenci;
- attīstīt vispārējo motoriku, kustību koordināciju ar runu.
III. Labošanas un audzināšanas:
- vakcinēties uzmanīga attieksme mājdzīvniekiem.
Aprīkojums:
Demonstrācijas materiāls: attēli, kuros attēloti mājdzīvnieki un to mazuļi; diagramma aprakstoša stāsta rakstīšanai, bumba.
Izdales materiāls: mājdzīvnieku un to mazuļu maskas.
Muzikālais repertuārs: “Dziesma par mazo dzinēju” (mūzika un vārdi K. Naročnija); “Zverobika” (B. Saveļjeva mūzika, A. Haita vārdi, melodija no filmas “Ūsainā aukle”
Nodarbības plāns
I. Organizatoriskais moments
II. Galvenā daļa
1. Didaktiskā spēle ar bumbu “Kurš ko balsis? »
2. Āra spēle "Kam ir kas?" »
3. Didaktiskā bumbas spēle “Nosauc laipni”
4. Muzikālā fiziskā audzināšana “Zverobika”
5. Didaktiskā spēle “Vārdi otrādi”
6. Spēles vingrinājums“Kur slēpjas kaķēns? »

III. Nodarbības kopsavilkums
Nodarbības gaita
I. Organizatoriskais moments
Bērni kopā ar logopēdu stāv aplī un sveicina viens otru:
Sveika, zelta saule!
Sveikas, zilas debesis!
Sveiki, brīvā vēsma!
Sveiks, mazais ozoliņš!
Mēs dzīvojam vienā reģionā -
Es jūs visus sveicu!
Logopēds: “Puiši, šodien mēs dosimies neparastā ceļojumā: apciemosim vecmāmiņu ciematā un dosimies uz turieni ar vilcienu. Nu, iesim? " (Jā)
Logopēde un bērni Mazā Dzinēja dziesmiņas pavadībā ar vilcienu dodas uz ciemu, kur viņus ciemos jau gaida vecmāmiņa.
Vecmāmiņa: "Sveiki, puiši! Esmu tik priecīgs, ka atnāci pie manis. Manā ciematā ir ļoti interesanti. Paskaties, kas dzīvo ar mani? (Kaķis, suns, zirgs, govs, cūka, aita, kaza) Kā var saukt visus šos dzīvniekus vienā vārdā? (Mājdzīvnieki) Kāpēc tos sauc par mājdzīvniekiem? (Jo viņiem ir īpašnieks, kas par viņiem rūpējas)"
II. Galvenā daļa
1. Darbības vārdu vārdnīcas aktivizēšana
Didaktiskā bumbu spēle “Kurš ko balsis? »
Logopēds aicina bērnus papildināt teikumus: Govs muld, suns rej, kaķis ņaud, kaza ņaud, cūka ņurd, zirgs kauc, aita brēc.2. Priekšmeta vārdnīcas aktivizēšana, teikumu veidošana ar prievārdu u
Spēle brīvā dabā "Kam ir kurš?" »
Logopēde dala bērniem maskas ar mājdzīvnieku un to mazuļu attēliem. Bērni patstāvīgi atrod “savu sakritību” ar mūziku. Pēc tam tiek pārbaudīta katra mātes-teļa pāra pareizība. Bērni izrunā teikumus: “Govij ir teļš” (līdzīgi citiem dzīvniekiem).
3. Deminutīvu kategoriju veidošanas konsolidācija
Didaktiskā bumbu spēle “Nosauc laipni”
Bērni pārmaiņus sauc vārdu deminutīvās formas: kaza-kaza, kaza-kaza, kaķis-kaķēns, kaķēns-kaķēns, govs-govs, teļš-tels, suns-suns, kucēns-kucēns, zirgs-zirgs, kumeļš-kumelis, cūka -cūka, cūka-cūka, aita-jērs, jērs-jērs.4. Muzikālā fiziskā izglītība “Zverobika”
5. Antonīmu vārdu atlase
Didaktiskā spēle "Vārdi otrādi"
Vecmāmiņa: “Puiši, man ir kaķis. Viņu sauc Gluži pretēji, viņš ir spītīgs un apņēmīgs, un tāpēc visi dzenā kaķi no pagalma..."
Logopēds: “Mēs tavu kaķi nepadzīsim. Labāk ir spēlēt spēli “Vārdi otrādi”.
Logopēds: Es teikšu vārdu “augsts”, un jūs atbildēsit “zems”.
Es teikšu vārdu "tālu", un jūs atbildēsit "tuvu".
Es tev pateikšu vārdu “ļauns”, un tu atbildēsi “labs”.
Ja es tev saku “karsts”, tu atbildēsi “auksts”.
Es tev pateikšu vārdu “guli”, tu man atbildēsi – “piecelies”.
Tad es tev teikšu “liels”, tu man atbildēsi “mazs”.
Es tev pateikšu vārdu “netīrs”, tu man atbildēsi – “tīrs”.
Ja es tev saku “lēni”, tu man atbildēsi “ātri”.
Es tev pateikšu vārdu “slapjš”, tu atbildēsi “sauss”.
Tagad es teikšu "sākums", jūs atbildat "beigas".
6. Telpiskās orientācijas attīstīšana, prievārdu lietojuma nostiprināšana IEKŠ, IESLĒGTS, VAIRS, ZEMĀ, PAR, PRIEKŠĀ
Spēles vingrinājums “Kur slēpjas kaķēns? »
Pēkšņi, negaidīti bērni dzird ņaudēšanu. Logopēds: “Puiši, vai jūs dzirdat, ka kaķis, gluži pretēji, ņaud pie vecmāmiņas mājas. Viņš nolēma spēlēt paslēpes ar jums! » Bērni pieiet pie mājas un ierauga kaķi. Logopēde jautā, kur kaķis sēž. (UZ JUMTA) Tad kaķis sāk skriet no vietas uz vietu, un bērni saka, kur viņš skrēja (Mājā, ZEM soliņa, VIRS sola, AIZ žoga, žoga priekšpusē, pa labi/ pa kreisi no celma).
7. Rakstīt aprakstošus stāstus par mājdzīvniekiem, izmantojot kontūru
Logopēds atgādina bērniem, ko nozīmē katrs diagrammas punkts aprakstošu stāstu rakstīšanai par mājdzīvniekiem. Stāsta izklāsts: dzīvnieka vārds, ķermeņa daļas, kur tas dzīvo, ko ēd, kādu labumu tas dod cilvēkiem, kā sauc dzīvnieka mazuli. Stāstus raksta 2-3 bērni, izvēloties savu mīluli.
III. Nodarbības kopsavilkums
Logopēds: “Puiši, vai jums patika ciemā pie vecmāmiņas? Kādus mājdzīvniekus mēs te satikām? Bet pats galvenais, jums vienmēr jāatceras: mājdzīvniekiem ir vajadzīga mūsu mīlestība un rūpes, tāpēc tie ir jārūpējas. Kas jums būtu jādara šim nolūkam? Vecmāmiņ, paldies par viesmīlību, bet mums un zēniem ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Uz redzēšanos! »
Vecmāmiņa atvadās no bērniem. Logopēds un bērni brauc ar vilcienu atpakaļ uz bērnudārzu, skanot dziesmai “Vilciena dziesma”.


Pievienotie faili

Nodarbības mērķis: papildināt bērnu zināšanas par tēmu “Mājdzīvnieki”.

I. Labošanas un audzināšanas:

Aktivizēt bērnu vārdu krājumu; vārddarināšanas prasmes, antonīmu vārdu atlase un vienkāršu prievārdu lietošana runā;

Attīstīt prasmi rakstīt aprakstošus stāstus;

II. Korekcijas un attīstības:

Aktivizēt domāšanu ar didaktisko spēļu palīdzību;

Attīstīt uzmanību, reakcijas ātrumu un inteliģenci;

Attīstīt rupjo motoriku, kustību koordināciju ar runu.

III. Labošanas un audzināšanas:

Ieaudziniet cieņu pret mājdzīvniekiem.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Logopēdiskā nodarbība vidējā grupā “Mājdzīvnieki”

Sagatavoja: Skolotāja-logopēde Marina Nikolaevna Zadykhina, Troitsk 2015

Nodarbības mērķis: bērnu zināšanu papildināšana par tēmu “Mājdzīvnieki”.

Uzdevumi:

I. Labošanas un audzināšanas:

Aktivizēt bērnu vārdu krājumu; vārddarināšanas prasmes, antonīmu vārdu atlase un vienkāršu prievārdu lietošana runā;

Attīstīt prasmi rakstīt aprakstošus stāstus;

II. Korekcijas un attīstības:

Aktivizēt domāšanu ar didaktisko spēļu palīdzību;

Attīstīt uzmanību, reakcijas ātrumu un inteliģenci;

Attīstīt rupjo motoriku, kustību koordināciju ar runu.

III. Labošanas un audzināšanas:

Ieaudziniet cieņu pret mājdzīvniekiem.

Aprīkojums:

Demonstrācijas materiāls:mājdzīvnieku un to mazuļu attēli; diagramma aprakstoša stāsta rakstīšanai, bumba.

Izdales materiāls:mājdzīvnieku un viņu mazuļu maskas.

Muzikālais repertuārs:“Dziesma par mazo dzinēju” (K. Naročnija mūzika un vārdi); “Zverobika” (B. Saveļjeva mūzika, A. Haita vārdi, melodija no filmas “Ūsainā aukle”

Nodarbības plāns

I. Organizatoriskais moments

II. Galvenā daļa

1. Didaktiskā spēle ar bumbu “Kurš ko iebalso? »

2. Āra spēle "Kam ir kas?" »

3. Didaktiskā bumbas spēle “Nosauc laipni”

5. Didaktiskā spēle “Vārdi otrādi”

6. Spēles vingrinājums “Kur slēpjas kaķēns? »

III. Nodarbības kopsavilkums

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments

Bērni kopā ar logopēdu stāv aplī un sveicina viens otru:

Sveika, zelta saule!

Sveikas, zilas debesis!

Sveiki, brīvā vēsma!

Sveiks, mazais ozoliņš!

Mēs dzīvojam vienā reģionā -

Es jūs visus sveicu!

Logopēds: “Puiši, šodien mēs dosimies neparastā ceļojumā: apciemosim vecmāmiņu ciematā un dosimies uz turieni ar vilcienu. Nu, iesim? " (Jā)

Logopēde un bērni Mazā Dzinēja dziesmiņas pavadībā ar vilcienu dodas uz ciemu, kur viņus ciemos jau gaida vecmāmiņa.

Vecmāmiņa: "Sveiki, puiši! Esmu tik priecīgs, ka atnāci pie manis. Manā ciematā ir ļoti interesanti. Paskaties, kas dzīvo ar mani? (Kaķis, suns, zirgs, govs, cūka, aita, kaza) Kā var saukt visus šos dzīvniekus vienā vārdā? (Mājdzīvnieki) Kāpēc tos sauc par mājdzīvniekiem? (Jo viņiem ir īpašnieks, kas par viņiem rūpējas)"

II. Galvenā daļa

1. Darbības vārdu vārdnīcas aktivizēšana

Didaktiskā bumbu spēle “Kurš ko balsis? »

Logopēde aicina bērnus papildināt teikumus: Govs muld, suns rej, kaķis ņaud, kaza ņaud, cūka ņurd, zirgs kauc, aita bliež.

2. Priekšmeta vārdnīcas aktivizēšana, sastādot teikumus ar prievārdu y

Spēle brīvā dabā "Kam ir kurš?" »

Logopēde dala bērniem maskas ar mājdzīvnieku un to mazuļu attēliem. Bērni patstāvīgi atrod “savu sakritību” ar mūziku. Pēc tam tiek pārbaudīta katra mātes-teļa pāra pareizība. Bērni izrunā teikumus: “Govij ir teļš” (līdzīgi citiem dzīvniekiem).

3. Deminutīvu kategoriju veidošanas konsolidācija

Didaktiskā bumbu spēle “Nosauc laipni”

Bērni pārmaiņus sauc vārdu deminutīvās formas: kaza-kaza, kaza-kaza, kaķis-kaķēns, kaķēns-kaķēns, govs-govs, teļš-tels, suns-suns, kucēns-kucēns, zirgs-zirgs, kumeļš-kumelis, cūka -cūka, cūka-cūka, aita-jērs, jērs-jērs.

4. Muzikālā fiziskā audzināšana “Zverobika”

5. Antonīmu vārdu atlase

Didaktiskā spēle "Vārdi otrādi"

Vecmāmiņa: “Puiši, man ir kaķis. Viņu sauc Gluži pretēji, viņš ir spītīgs un apņēmīgs, un tāpēc visi dzenā kaķi no pagalma..."

Logopēds: “Mēs tavu kaķi nepadzīsim. Labāk ir spēlēt spēli “Vārdi otrādi”.

Logopēds: Es teikšu vārdu “augsts”, un jūs atbildēsit “zems”.

Es teikšu vārdu "tālu", un jūs atbildēsit "tuvu".

Es tev pateikšu vārdu “ļauns”, un tu atbildēsi “labs”.

Ja es tev saku “karsts”, tu atbildēsi “auksts”.

Es tev pateikšu vārdu “guli”, tu man atbildēsi – “piecelies”.

Tad es tev teikšu “liels”, tu man atbildēsi “mazs”.

Es tev pateikšu vārdu “netīrs”, tu man atbildēsi – “tīrs”.

Ja es tev saku “lēni”, tu man atbildēsi “ātri”.

Es tev pateikšu vārdu “slapjš”, tu atbildēsi “sauss”.

Tagad es teikšu "sākums", jūs atbildat "beigas".

6. Telpiskās orientācijas attīstīšana, prievārdu lietojuma nostiprināšana IEKŠ, IESLĒGTS, VAIRS, ZEMĀ, PAR, PRIEKŠĀ

Spēles vingrinājums “Kur slēpjas kaķēns? »

Pēkšņi, negaidīti bērni dzird ņaudēšanu. Logopēds: “Puiši, vai jūs dzirdat, ka kaķis, gluži pretēji, ņaud pie vecmāmiņas mājas. Viņš nolēma spēlēt paslēpes ar jums! » Bērni pieiet pie mājas un ierauga kaķi. Logopēde jautā, kur kaķis sēž. (UZ JUMTA) Tad kaķis sāk skriet no vietas uz vietu, un bērni saka, kur viņš skrēja (Mājā, ZEM soliņa, VIRS sola, AIZ žoga, žoga priekšpusē, pa labi/ pa kreisi no celma).

7. Rakstīt aprakstošus stāstus par mājdzīvniekiem, izmantojot kontūru

Logopēds atgādina bērniem, ko nozīmē katrs diagrammas punkts aprakstošu stāstu rakstīšanai par mājdzīvniekiem. Stāsta izklāsts: dzīvnieka vārds, ķermeņa daļas, kur tas dzīvo, ko ēd, kādu labumu tas dod cilvēkiem, kā sauc dzīvnieka mazuli. Stāstus raksta 2-3 bērni, izvēloties savu mīluli.

III. Nodarbības kopsavilkums

Logopēds: “Puiši, vai jums patika ciemā pie vecmāmiņas? Kādus mājdzīvniekus mēs te satikām? Bet pats galvenais, jums vienmēr jāatceras: mājdzīvniekiem ir vajadzīga mūsu mīlestība un rūpes, tāpēc tie ir jārūpējas. Kas jums būtu jādara šim nolūkam? Vecmāmiņ, paldies par viesmīlību, bet mums un zēniem ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Uz redzēšanos! »

Vecmāmiņa atvadās no bērniem. Logopēds un bērni brauc ar vilcienu atpakaļ uz bērnudārzu, skanot dziesmai “Vilciena dziesma”.


Frontālās nodarbības kopsavilkums par valodas gramatisko līdzekļu veidošanos bērniem ar īpašām vajadzībām

Tēma: "Mājdzīvnieki"

Uzdevumi:

1. Izglītība:

Pastiprināt vispārīgu jēdzienu, kas sastāv no diviem vārdiem “mājdzīvnieki”; paplašināt un precizēt bērnu zināšanas par mājdzīvnieku sniegtajām priekšrocībām un viņu dzīvesvietu.

Turpināt mācīties veidot vārdus dzīvnieku mazuļiem (teļš, kaķēns, kucēni);

Vingrināt bērnus piederības vārdu veidošanā;

Lietvārdu veidošana ar deminutīvu nozīmi;

Iemācieties saskaņot ciparus 1,3,5, daudzus ar lietvārdiem.

Bagātināt bērnu verbālo vārdu krājumu ar vārdiem, ko veido onomatopoēze.

2. Attīstība:

Attīstīt saskaņotu runu un uzmanību.

3. Izglītība:

Veicināt interesi un rūpes par mājdzīvniekiem.

Aprīkojums:

Saimniecības makets, mājdzīvnieku figūriņas.

Priekšmeta attēli, kuros attēloti mājdzīvnieki un to mazuļi.

Priekšmeta attēli, kuros attēloti mājdzīvnieku barības produkti.

Marķieri, apļa moduļi, bumbiņa.

KLASES PROGRESS

  1. Organizatoriskais brīdis

Skolotāja logopēde izliek fermas maketu ar mājdzīvnieku figūriņām.

Ievadsaruna:

Puiši, paskatieties, kur mēs nonācām? (Bērnu atbildes).

Kuru tu redzi? (Bērni nosauc dzīvniekus).

Kā visus šos dzīvniekus var nosaukt vienā vārdā? (Bērnu atbildes).

Kāpēc mēs šos dzīvniekus saucam par "mājdzīvniekiem"? (Bērnu atbildes – šie dzīvnieki dzīvo pie cilvēka mājas, nesot cilvēkam labumu, un cilvēks rūpējas par dzīvniekiem).

Un kādu labumu dod suns, zirgs, govs, aita, kaķis? (Bērni atbild).

Labi darīts, man patika jūsu atbilde. Tagad klausīsimies dzīvnieku balsīs un mēģināsim uzminēt, kurš ko saka.

Leksiko-gramatikas vingrinājumi:

1. "Kurš ko saka?"

Kaza šautriņas

Zirgs ieskauj

Cūka ņurd

Kaķis ņaud

Suns rej

Aita bliež.

2. "Kam ko pietrūkst?"

Puiši, cik labi jūs pazīstat mājdzīvniekus, bet vai varat redzēt, kas šajos attēlos ir nepareizi?

Logopēds katram bērnam piedāvā mājdzīvnieka attēlu ar kādu kļūdu.

Bērniem jāatrod kļūda un jāpasaka tā, pareizi noformējot teikumu. Vērsis bez ragiem. Govs bez nagiem.

Bērni komplektē dzīvniekiem nepieciešamās daļas.

Ko jūs ieguvāt, nosauciet to.

Tagad vērsis ar ragiem.

Tātad, kura ragi?

Tagad govij ir nagi.

Tātad, kura nagi?

Govs.

Fiziskās audzināšanas brīdis

Logopēds aicina bērnus uz paklāja, lūdz nostāties aplī un veikt vingrojumu.

Te viņš griežas kā tops Bērni griežas savā vietā, rokas uz jostas.

Tuzik, Tuzik, āķa aste Spining pretējā virzienā.

Šeit tas lido ar pilnu ātrumu, pārvietojoties pa apli,

Tagad uz upi, tagad pagalmā, veicot lēcienus.

Tad viņš dežurē pie vārtiem - Viņi tupus.

Vārdu sakot, ir daudz darāmā Atkal viņi pārvietojas pa apli, veicot lēcienus.

3. “Sapulcināt ģimeni.”

Bērni tiek aicināti pulcēt ģimeni ap dzīvnieku (paņemiet dzīvnieku, kuru bērns pabeidza zīmēt iepriekšējā uzdevumā).

Uz galda izklāti mājdzīvnieku un to mazuļu attēli. Katrs bērns pulcē ģimeni pie sava dzīvnieka un iziet apļa moduļus.

Bērni saka:

Govs, bullis un teļi.

Aitas, auns un jēri.

Kaza, kaza un bērni.

Pastāstiet mums, kāda veida ģimene jums ir.

Bērnu stāsti.

(Man ir govs, bullis un teļi, tas nozīmē, ka esmu izaudzinājusi govju ģimeni. Man ir zirgs, zirgs un kumeļi, tas nozīmē, ka esmu izaudzinājusi zirgu ģimeni).

4. “Saki pretējo.” Bumbu spēle.

Dzīvnieku ģimenēs ir gan pieaugušie, gan bērni. Pieaugušiem dzīvniekiem visas ķermeņa daļas ir lielas, savukārt jauniem dzīvniekiem tās ir mazas. Mēs spēlēsim spēli “saki pretējo”. Es metu tev bumbu un runāju par pieaugušiem dzīvniekiem, tu ķer bumbu un runā par maziem dzīvniekiem. Atdod man bumbu.

Pie govs gara aste, un teļam ir īsa aste.

Sunim ir spēcīgas ķepas, bet kucēnam vājas.

Zirgam ir garas krēpes, un kumelim ir īsas krēpes.

Aunam ir lieli ragi, bet jēram mazi ragi.

Pie kaķa asi zobi, un kaķēnam ir nespodri zobi.

Cūkai ir cieti mati, savukārt cūkai mati ir mīksti.

5. “Pabarojiet dzīvniekus”.

Mūsu dzīvnieki laikam jau ir izsalkuši. Mums tie jābaro.

Uz tāfeles ir attēli ar dzīvniekiem paredzētiem pārtikas produktiem.

Bērni izvēlas dzīvniekus, lai ārstētu savu ģimeni.

Es pabarošu govīm sienu.

Es pabarošu cūkas ar dārzeņiem

Kaķus pacienāšu ar pienu.

Es pabarošu aitām zāli.

Es pacienāšu suņus ar gaļu.

Es pacienāšu zirgus ar auzām.

6. Nodarbības rezumēšana.

Bērnu darbu vērtēšana.

Logopēds skolotājs

Salova S.I.

MBDOU – Bērnu attīstības centrs Nr.94

G. Ņižņijnovgoroda

Anna Kļučņikova
Logopēdiskā nodarbība vidējā grupā “Mājdzīvnieki”

Mērķis klasēm: papildināt bērnu zināšanas par tēmu " Mājdzīvnieki”.

Uzdevumi:

I. Labošanas un audzināšanas:

Aktivizēt bērnu vārdu krājumu; vārddarināšanas prasmes, antonīmu vārdu atlase un vienkāršu vārdu lietošana runā prievārdi;

Attīstīt prasmi rakstīt aprakstošus stāstus;

II. Koriģējoša un attīstoša:

Aktivizēt domāšanu ar didaktisko spēļu palīdzību;

Attīstīt uzmanību, reakcijas ātrumu un inteliģenci;

Attīstīt rupjo motoriku, kustību koordināciju ar runu.

III. Labošanas un audzināšanas:

Ieaudzināt gādīgu attieksmi pret mājdzīvnieki.

Aprīkojums:

Demo materiāls: attēli ar attēliem; diagramma aprakstoša stāsta rakstīšanai, bumba.

Izdales materiāli: maskas mājdzīvnieki un to mazuļi.

Muzikālais repertuārs: "Dziesma par mazo dzinēju" (mūzika un vārdi K. Naročnija); "Zverobika"(mūzika B. Saveļjevs, vārdi A. Khait, melodija no filmas "Ūsainā aukle"

Plānot klasēm

I. Organizatoriskais moments

II. Galvenā daļa

1. Didaktiskā bumbas spēle "Kas dod savu balsi?"

2. Spēle brīvā dabā "Kam ir kurš?"

3. Didaktiskā bumbas spēle "Piezvani man laipni"

"Zverobika"

5. Didaktiskā spēle "Vārdi otrādi"

6. Spēles vingrinājums "Kur slēpjas kaķēns?"

mājdzīvnieki izmantojot shēmu

III. Apakšējā līnija klasēm

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments

Bērni kopā ar logopēds stāviet aplī un sveiciniet viens otru draugs:

Sveika, zelta saule!

Sveikas, zilas debesis!

Sveiki, brīvā vēsma!

Sveiks, mazais ozoliņš!

Mēs dzīvojam vienā reģionā -

Es jūs visus sveicu!

Logopēds: “Puiši, šodien mēs dosimies uz neparastu ceļojums: mēs dosimies ciemos pie vecmāmiņas - ciematā, un mēs dosimies uz turieni ar vilcienu. Nu, iesim?" (Jā)

Logopēds kopā ar bērniem "Mazā dzinēja dziesma" Viņi brauc ar vilcienu uz ciemu, kur viņus ciemos jau gaida vecmāmiņa.

Vecmāmiņa: “Sveiki, puiši! Esmu tik priecīgs, ka atnāci pie manis. Manā ciematā ir ļoti interesanti. Paskaties, kas dzīvo ar mani? (Kaķis, suns, zirgs, govs, cūka, aita, kaza) Kā to visu var nosaukt dzīvnieki vienā vārdā? (Mājdzīvnieki) Kāpēc viņus sauc paštaisīts? (Jo viņiem ir īpašnieks, kas par viņiem rūpējas)»

II. Galvenā daļa

1. Darbības vārdu vārdnīcas aktivizēšana

Didaktiskā bumbas spēle "Kas dod savu balsi?"

Logopēds aicina bērnus pabeigt piedāvājumi: Govs mauc, suns rej, kaķis ņaud, kaza bliež, cūka ņurd, zirgs kauc, aita bliež.

2. Priekšmeta vārdnīcas aktivizēšana, teikumu sastādīšana ar iegansts

Spēle brīvā dabā "Kam ir kurš?"

Logopēds izdala bērniem maskas ar attēliem mājdzīvnieki un to mazuļi. Bērni paši atrod mūziku "tavs biedrs". Pēc tam tiek pārbaudīta katra pāra pareizība "māte-kucēns". Bērni runā piedāvājumi: "Govij ir teļš" (līdzīgi citiem dzīvnieki) .

3. Deminutīvu kategoriju veidošanas konsolidācija

Didaktiskā bumbas spēle "Piezvani man laipni"

Bērni pārmaiņus sauc deminutīvās formas vārdus: kaza-kaza, āzis, kaķis-kaķene, kaķene-kaķene, govs-govs, teļš-tels, suns-suns, kucēns-kucēns, zirgs-zirgs, kumeļš-kumelis, cūka-cūka, cūka-cūka, aita -aita, jērs-jērs.

4. Muzikālās fiziskās audzināšanas minūte "Zverobika"

5. Antonīmu vārdu atlase

Didaktiskā spēle "Vārdi otrādi"

Vecmāmiņa: “Puiši, man ir kaķis. Viņu sauc Gluži otrādi, viņš ir spītīgs un gribošs, un tāpēc visi dzenā kaķi no pagalma..."

Logopēds: “Mēs tavu kaķi neaizdzīsim. Labāk uzspēlējam ar viņu kādu spēli "Vārdi otrādi".

Logopēds: Es teikšu vārdu "augsts", un tu atbildēsi - "zems".

Es teikšu vārdu "tālu", un tu atbildēsi - "aizvērt".

Es tev pateikšu vārdu "ļauns", un tu atbildēsi - "Laips".

Es tev pateikšu "karsts" Es tev atbildēšu - "auksts".

Es tev pateikšu vārdu "apgulties", tu man atbildēsi - "piecelties".

Es tev pastāstīšu vēlāk "liels", tu man atbildēsi - "mazs".

Es tev pateikšu vārdu "netīrs", tu man atbildēsi - "tīrs".

Es tev pateikšu "lēni" tu, tu man atbildēsi - "ātrs".

Es tev pateikšu vārdu "slapjš", tu atbildēsi - "sauss".

Tagad "sākt" Es tev pateikšu, tu atbildi - "beigas".

6. Telpiskās orientācijas attīstība, izmantošanas nostiprināšana prievārdi B, UZ, AUGŠU, ZEMS, AIZ, PRIEKŠĀ

Spēles vingrinājums "Kur slēpjas kaķēns?"

Pēkšņi, negaidīti bērni dzird ņaudēšanu. Logopēds: “Puiši, vai jūs dzirdat kaķi, gluži pretēji, ņaudam pie vecmāmiņas mājas. Viņš nolēma ar jums spēlēt paslēpes! Bērni pieiet pie mājas un ierauga kaķi. Logopēds jautā kur kaķis sēž. (UZ JUMTA) Tad kaķis sāk skriet no vietas uz vietu, un bērni saka, kur viņš skrēja (Mājā, ZEM soliņa, VIRS sola, AIZ žoga, žoga priekšpusē, pa labi/pa kreisi no celma) .

7. Rakstīt aprakstošus stāstus par mājdzīvnieki izmantojot shēmu

Logopēds atgādina bērniem, kas nozīmē katru punktu shēmai aprakstošu stāstu rakstīšanai par mājdzīvnieki. Plānot stāsts: Vārds dzīvnieks, ķermeņa daļas, kur tas dzīvo, ko ēd, kādu labumu tas dod cilvēkiem, kā sauc mazuli dzīvnieks. Stāstus raksta 2-3 bērni, izvēloties patstāvīgi mājdzīvnieks.

III. Apakšējā līnija klasēm

Logopēds: “Puiši, vai jums patika vecmāmiņas ciemā? Kuras Šeit satikām mājdzīvniekus? Bet pats galvenais, jums vajadzētu vienmēr atceries: mājdzīvnieki Viņiem ir vajadzīga mūsu mīlestība un rūpes, tāpēc par viņiem ir jārūpējas. Kas jums būtu jādara šim nolūkam? Vecmāmiņ, paldies par viesmīlību, bet mums un zēniem ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Uz redzēšanos!"

Vecmāmiņa atvadās no bērniem. Logopēds kopā ar bērniem "Mazā dzinēja dziesma" ar vilcienu atpakaļ uz bērnudārzu.